Za 200 dolarů můžete obchodovat s kryptoměnami s falešným ověřeným účtem

Uživatelé kryptoměn musí poskytnout velké množství osobních údajů, včetně svých domovských adres, skenů státem vydaných průkazů totožnosti a selfie fotografií nebo videa. Pro zločince je to jednodušší. Mohou zaplatit pouhých 150 dolarů na černém trhu za hotový, ověřený účet.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Falešný ověřený účet od 150 dolarů

Tyto ověřené účty pak inzerují k prodeji na internetových fórech a na Telegramu. Kromě kryptoburz nabízejí prodejci také podvodně vytvořené účty pro použití u běžných poskytovatelů plateb, jako jsou Square Cash App a Transferwise.

“Každý měsíc vyrábíme od 1 500 do 2 000 syntetických ověřených účtů,” řekl provozovatel jedné takové služby v rozhovoru prostřednictvím Telegramu.

Šetření CoinDesk odhalilo, že tito prodejci v mnoha případech obchodují s citlivými informacemi o lidech, kteří pravděpodobně netuší, že jejich jména jsou na účtech. I když je obtížné změřit velikost tohoto trhu – zločinci obvykle nezveřejňují své příjmy, ale zdá se, že vzkvétá.

“Zaznamenali jsme ohromující množství subjektů inzerujících zprostředkování podvodných účtů pro kryptoburzy i platební služby,” řekl Andrew Gunn, senior analytik hrozeb ve společnosti ZeroFox, kybernetické bezpečnostní firmě se sídlem v Baltimoru.

Za posledních 12 měsíců našel ZeroFox více než jeden milion příspěvků na fórech a Telegramu, uvedl Gunn.

Černým trhům se daří jak na takzvaném dark webu, který je přístupný prostřednictvím anonymizujícího prohlížeče Tor, tak i na běžně přístupném internetu. Zde lze nalézt fóra obsazená profesionálními hackery, podvodníky všeho druhu a prodejci nelegálního zboží. Abychom jmenovali některá, rusky mluvící fóra jako Ver.sc (zkratka „Verified“) a CCCC.sb se zaměřují na nelegální služby související s identitou, jako je „carding“ (obchodování s ukradenými nebo padělanými čísly kreditních karet).

QCAXOAM3H5B5POTLGY7EVXAF5I
zdroj: coinesk, Ver.sc

Na těchto platformách lze snadno najít účty pro použití na nejrůznějších kryptoburzách a platebních službách, od peer-to-peer obchodní platformy Localbitcoins přes profesionální obchodní místo Coinbase Pro až po hlavní platební služby CashApp, Transferwise a Revolut.

Ceny v rozmezí od 150 do 500 USD jsou potenciálnímu kupujícímu sděleny v osobním chatu nebo zveřejněny v ceníku, jako je ten na této webové stránce. Chcete-li si koupit účet, musíte se spojit s prodejcem (často prostřednictvím telegramu), zaplatit kryptoměnou (obvykle Bitcoinem).

Na stejných fórech se někteří snaží najmout jednotlivce ochotní půjčit svou identitu. Lidé ochotní zapojit se do podobných činností hledají nabídky práce například na cccc.ug.

Cílovou skupinou těchto prodejců nemusí být lidé zapojení do jiné trestné činnosti. Jsou to například lidé žijící v zemích, kde jsou přísné předpisy, se nemohou na hlavních kryptoburzách registrovat pod svými skutečnými jmény.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Za 200 dolarů můžete obchodovat s kryptoměnami s falešným ověřeným účtem pochází z webu CryptoSvet.cz.