FinCEN přičítá bitcoinové transakce za více než 5 miliard dolarů ransomwaru

FinCEN, úřad ministerstva financí Spojených států, který shromažďuje a analyzuje informace o finančních transakcích za účelem boje proti domácímu a mezinárodnímu praní špinavých peněz, financování terorismu a dalším finančním zločinům, spojuje bitcoinové transakce v hodnotě více než 5 miliard dolarů s nejběžnějšími variantami ransomwaru.

Organizace ve zprávě vydané minulý týden uvedla, že průměrný celkový podezřelý měsíční objem transakcí přičítaných ransomwaru činil 66,4 milionu dolarů během prvních dvou čtvrtletí roku 2021. FinCEN také určil, že nejpoužívanější kryptoměnou spojenou s těmito aktivitami byl Bitcoin.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Zpráva FinCen o ransomwarových útocích

FinCEN, americká síť pro vymáhání finančních zločinů, zjistila, že bitcoinové transakce v hodnotě více než 5 miliard dolarů byly spojeny s platbami první desítce nejpopulárnějších variant ransomwaru. Tato zjištění zveřejnila instituce ve zprávě s názvem „Ransomware Trends in Bank Secrecy Act Data Between January 2021 and June 2021“, která shrnuje aktivitu ransomwaru během prvních dvou čtvrtletí roku.

Zpráva, která zkoumá ransomwarové trendy a jejich kritický vliv na infrastrukturu, uvádí, že k červnu bylo nahlášeno 635 útoků a 458 transakcí. Necháme se překvapit jaké celkové množství incidentů, které budou hlášeny v průběhu celého roku 2021, protože už nyní je to více, než za celý minulý rok. Mezi nejznámější incidenty patří útok na Colonial Pipeline, který způsobil nedostatek plynu v celé zemi.

Capture1
zdroj: FinCen

Preferované kryptoměny

Zpráva také zjistila, že Bitcoin byl nejpoužívanější kryptoměnou pro transakce související s ransomwarem. FinCen uvedla, že ve zkoumaném období drtivá většina plateb spojených s těmito incidenty byla požadována v BTC. Došlo však také k menšímu nárůstu plateb provedených pomocí Monera, kryptoměny zaměřené na soukromí.

Dalším zajímavým zjištěním je, že většina prostředků shromážděných prostřednictvím těchto aktivit byla směrována známým entitám, jako jsou burzy, a že se používaly techniky jako „Chain Hopping“, která zahrnuje směnu jedné kryptoměny na jinou, aby se zabránilo odhalení ze strany úřad;. Stále častějším výskytem je také používání mixérů.

Aplikace Defi také sloužily k převodu některých z těchto měn na jiné za účelem jejich výměny na jiných, likvidnějších burzách. FinCEN identifikoval prostředky související s ransomwarem, které byly zasílány nepřímo na adresy spojené s otevřenými protokoly pro použití v defi aplikacích.

Instituce doporučila organizacím, aby rychle podaly zprávu o podezřelé aktivitě, když dojde k ransomwarovému útoku a integrovaly systémy detekce narušení sítě do svých mechanismů kybernetické ochrany.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek FinCEN přičítá bitcoinové transakce za více než 5 miliard dolarů ransomwaru pochází z webu CryptoSvet.cz.