Z CoinMarketCap uniklo 3,1 milionu e-mailových adres uživatelů

CoinMarketCap, web pro sledování cen kryptoměn, se stal obětí hacku, díky kterému uniklo 3,1 milionu (3 117 548) e-mailových adres uživatelů.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Z CoinMarketCap uniklo 3,1 milionu e-mailových adres uživatelů

Tyto informace se dostaly na světlo poté, co bylo zjištěno, že s hacknutými e-mailovými adresami se obchodovalo online na různých hackerských fórech. Odhalil to web Have I Been Pwned, který se věnuje sledování hackerů a kompromitovaných online účtů.

CoinMarketCap, dceřiná společnost burzy kryptoměn Binance, potvrdila, že seznam uniklých uživatelských účtů odpovídá její uživatelské základně:

“Společnost CoinMarketCap byla upozorněna na data, která se objevila online a odkazovala na to, že jde o seznam uživatelských účtů. Přestože seznamy dat, které jsme viděli, jsou pouze e -mailové adresy, našli jsme korelaci s naší základnou odběratelů.“

Při potvrzování korelace 3,1 milionu (3 117 548) e-mailových adres uživatelů s jejich uživatelskou základnou společnost zjistila, že hackeři nezískali přístup k žádnému z hesel účtu. “Nenašli jsme žádné důkazy o úniku dat z našich vlastních serverů – tento problém aktivně prošetřujeme a budeme informovat naše předplatitele, jakmile budeme mít nějaké nové informace,” řekl mluvčí CoinMarketCap.

Platforma se domnívá, že ovlivnění uživatelé používali stejné heslo pro své účty na CoinMarketCap i pro další účty.

„Jelikož v datech, která jsme viděli, nejsou zahrnuta žádná hesla, domníváme se, že byla s největší pravděpodobností získána z jiných webů, kde uživatelé mohli hesla znovu použít. Naléháme na všechny, aby si osvojili dobré návyky v oblasti kybernetické bezpečnosti a na každém webu, který používají, měli jedinečná hesla,” říká tým Coinmarketcap.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Z CoinMarketCap uniklo 3,1 milionu e-mailových adres uživatelů pochází z webu CryptoSvet.cz.