Kryptoměna Aptos je za poslední týden o 30 % výše, co za tím stojí?

Nativní token protokolu Aptos – APT – za poslední týden přidal 30 % a od začátku roku 2023 zaznamenal zisky 500 %, což vedlo k dosažení nového historického maxima 20,39 USD. Pojďme prozkoumat některé z faktorů, které by mohly pohánět růst cen Aptos.

TradingView Chart
zdroj: TradingView

Aptos je financován VC investory

Aptos je vedlejším produktem pokusu Facebooku s blockchainem Libra. Dva členové týmu Libra, Mo Shaikh a Avery Ching, později vytvořili Aptos, decentralizovanou verzi opuštěného blockchainového projektu.

Projekt představuje novou třídu blockchainů vrstvy 1, které budou konkurovat takovým jako Solana a Cardano. Mezi hlavní důvody, proč token APT roste, patří naděje investorů na technologický průlom, který by mohl konečně poskytnout škálovatelný, bezpečný a decentralizovaný blockchain.

Aptos získal v roce 2022 350 milionů USD, což zahrnovalo počáteční kolo investování 200 milionů USD vedené společností Andreessen Horowitz a kolo financování série A ve výši 150 milionů USD vedené FTX Ventures a Jump Crypto.

Blockchain je v rané fázi vývoje

Blockchain Aptos byl spuštěn v říjnu 2022 a je stále v počáteční fázi vývoje. Na blockchainu je jen málo projektů decentralizovaných financí nebo nezaměnitelných tokenů a aktivita smart kontraktů je v současnosti omezená. Více než 94 % blockchainových transakcí je určeno pro převody APT, což ukazuje na zanedbatelnou aktivitu decentralizovaných aplikací.

download 1
Objem transakcí Aptos podle účelu transakcí. Zdroj: Pinehearst

Aptos není prvním projektem, který vybudoval silnou tržní kapitalizaci bez významné aktivity v řetězci. Cardano a Polkadot jsou prominentními příklady, kde je růst ceny jejich nativního tokenu primárně veden narativem o vynikající technologii.

Spoluzakladatelé Aptos Mo Shaikh a Avery Ching nedávno uspořádali AMA, kde oznámili mnoho nadcházejících událostí, upgradů a komunitních akcí. V budoucnu bude úsilí týmu a výkon blockchainu pravděpodobně katalyzovat budoucí cenové pohyby. APT je tedy relativně nový token, ale má silnou podporu VC, škálovatelnou platformu a velkou vývojářskou základnu.

Někteří analytici připisují skok v cenách Aptosu jeho nově nalezené popularitě v Asii. Značný nákupní zájem o APT přichází od jihokorejského wonu na kryptoburze UpBit. Burza představuje téměř 40 % objemu obchodů.  Analytici se však domnívají, že růst ceny Aptosu je výsledkem manipulace s trhem. Mnoho coinů financovaných VC zaznamenalo cenový skok Aptos je také silně financovaný VC. Je tedy pravděpodobné, že cenová pumpa může být způsobena velrybami, které uměle zvyšují cenu mince.

Menší obchodníci by měli zůstat opatrní, protože Aptos je většinou ve vlastnictví velryb a institucionálních investorů. Podle rozdělení finančních prostředků vlastní 20 nejlepších držitelů v současné době 97 % oběžné nabídky, což by se mohlo stát problémem v budoucnu, kdy se většina vlastníků aktiv rozhodne vybírat zisky, zejména po období odblokování v listopadu 2023.

Image
zdroj: Twitter

Na trhu jsou i další coiny, které mají potenciál k masivním ziskům jako Aptos. Mezi ně patří nativní tokeny projektů RobotEra, Fight Out a Calvaria.

RobotEra

RobotEra je další nový kryptoměnový projekt, do kterého lze investovat poté, co v listopadu 2022 zahájil předprodej tokenů. Během předprodeje bude k dispozici pouze 270 milionů tokenů (15 % z maximální zásoby 1,8 miliardy) s hard capem pouhých 7 milionů dolarů. Bylo vybráno již 790 000 dolarů.

Vzhledem k tomu, že tokeny P2E obecně fungují lépe než jiné altcoiny na medvědích trzích, investoři by měli zainvestovat již nyní, protože zalistování na burze může výrazně zvýšit hodnotu mince.

robotera111

RobotEra vyžaduje, aby hráči zrekonstruovali zničenou planetu Taro pomocí robotických NFT avatarů. Hráči kupují pozemky a zdobí je herními aktivy, budovami a infrastrukturou, aby zvýšili jejich hodnotu. Hra také odměňuje hráče tokeny TARO za těžbu nerostů, účast na koncertech a dokonce i za pořádání akcí. Je také možné postavit reklamní billboardy, které lze zpeněžit.

Hra dále odměňuje hráče za vytváření robotických společníků NFT, které lze přizpůsobit a lze je upravit pomocí herních nástrojů, aby byli jedineční.  Jak robot, tak pozemky mohou být směněny za fiat měny. Investoři mohou mít aktuální informace o tokenech TARO, když se přihlásí k odběru kanálu RobotEra Telegram .

ZÚČASTNIT SE PŘEDPRODEJE

Fight Out

FGHT je nativní token nově spuštěného Move-to-Earn projektu Fight Out zaměřeného na fitness. Fight Out posune M2E dále než předchozí projekty a také bude provozovat fitness centra v reálném světě na klíčových místech po celém světě.

Na rozdíl od předchozích protokolů M2E, které se většinou zaměřují na kroky a chůzi a pro začátek vyžadují drahé NFT, FightOut vyvinul aplikaci, která zaujímá holistický přístup ke zlepšení celkového zdraví uživatele a poskytuje přizpůsobené silové a kardio tréninky, stejně jako wellness a duševní pohodu.

avatar 1

Fight Out bude používat chytrou technologii k měření pohybu a klíčových ukazatelů, stejně tak využívat věci jako spánek a výživu, aby se vložil do jejich algoritmu a poskytl program plně na míru.

Aplikace poskytne uživatelům školicí programy, vysoce kvalitní instruktážní videa a plně přizpůsobitelného avatara ve formě NFT, kterého nelze obchodovat ani prodávat. Funguje jako virtuální reprezentace vlastníka a lze jej použít k soutěžím a ligám v rámci nadcházejícího metaverza.

Spolu s tokenem FGHT, který bude základem celého projektu, bude FightOut používat REPS jako měnu v aplikaci, kterou mohou uživatelé vydělávat za dokončení cvičení a dosažení cílů. Token lze je vyměnit za různé odměny.

ZÚČASTNIT SE PŘEDPRODEJE

Calvaria

Calvaria je vzrušující Play-to-earn hra, která osloví blockchainové hráče, stejně jako tradiční a příležitostné hráče. Projekt nyní ukončil svůj předprodeje a první počáteční nabídka burzy (IEO) je plánována na 7. února.

IEO se bude konat na BKEX, která má 1 miliardu USD 24hodinového obchodního objemu. Zalistování potvrdily také LBank a GotBit. Termíny budou potvrzeny v následujících dnech, ale budou poprvé oznámeny na kanálu Calvaria Telegram.

calvaria character1

Tato karetní hra vyžaduje, aby si hráči koupili balíček NFT karet za tokeny RIA, aby mohli postupovat ve hře. Když hráči vyhrávají turnaje a jsou ve hře velmi aktivní, jsou odměněni tokeny RIA. Hráči, kteří mají karty stejné síly, je mohou kombinovat a používat k nákupu karet vyšší úrovně.

Vlastnictví tokenů RIA poskytuje investorům několik výhod. Jednou z nich je DAO. Počet tokenů, které investor drží, určí váhu jeho hlasů. Investoři jednají jako manažeři a rozhodují o budoucnosti platformy. Calvaria také umožňuje investorům setakovat tokeny RIA. To poskytuje investorům pasivní příjem.

NAVŠTÍVIT CALVARIA

Originální článek Kryptoměna Aptos je za poslední týden o 30 % výše, co za tím stojí? pochází z webu CryptoSvet.cz.