Bitcoin atakuje hranici 24 000 dolarů a tato kryptoměna z toho bude benefitovat

Cenové oživení na kryptoměnových trzích přineslo vlnu nákupů, která vyhnala hodnotu mnoho digitálních aktiv do zelených čísel. Desítky procent zhodnocení nejsou v současné době ničím zvláštním a to ani na přední kryptoměně bitcoinu. V tomto článku se podíváme a cenový vývoj bitcoinu, který zahájil postranní pohyb těsně pod hranicí 24.000 USD, kde bude nejspíše vyčkávat na středeční (1.2.2023) zasedání amerického Fedu, při kterém by se měly zvyšovat úrokové sazby. Pojďme se podívat na zajímavé technické úrovně na BTC a také si představíme kryptoměnu, jejíž cena prozatím nepodléhá fundamentální volatilitě.

Bitcoin konsoliduje pod vrcholem

Bitcoin v letošním roce vykázal zhodnocení již 47 %, přičemž nejsilnější cenový nárůst byl zaznamenán během prvních dvou týdnů nového kalendářního roku. Tato kryptoměna během svého růst na cenovém grafu zanechala dvě výrazné supportní zóny, které vznikly krátkodobou cenovou stagnací poté, co trh vykázal silný cenový pohyb, na jehož vrcholu obchodníci vybírali své zisky. Na ceně 21.500 USD se nachází první support, který je tvořen právě nejsilnějším volume letošního roku.

V současné době trh konsoliduje pod cenovou úrovní 24.000 USD, kde může setrvat až do zítřejšího dne, kdy zasedá americký FED. Pokud bude jeho rétorika, směřující ke slábnoucímu zvyšování úrokových sazeb pokračovat, může to být voda na mlýn celému kryptoměnového segmentu a tedy i samotnému bitcoinu. Pokud se tak nestane, může dojít k výraznému cenovému propadu, protože dva supporty při silném cenovém růstu není příliš a bitcoin by tak neměl mnoho možností, jak cenový propad zastavit.

Denní cenový graf kryptoměny Bitcoin - BTC/USD
Denní cenový graf kryptoměny Bitcoin – BTC/USD

Kryptoměna Memag

Kryptoměna Memag patří k nové herní platformě Meta Masters Guild, což je nový play-to-earn projekt, který nabízí hráčům nejen možnost si při hraní vydělat, ale také skvělý zážitek ze hry. Meta Masters Guild bude prozatím určena jen pro mobilní zařízení.

Meta Masters Guild
Meta Masters Guild

Z několika provedených průzkumů vyplývá, že několik stovek milionů lidí po celém světě každý den hraje na svém mobilu alespoň jednu hru. A mnoho z těchto lidí upřednostňuje právě krypto hry, jelikož jim většina z nich už umožňuje plně převzít vlastnictví herních aktivit do jejich rukou. A to je případ i her na platformě Meta Masters Guild.

Všechny hry na platformě budou používat token MEMAG, který bude následně možné  vyměnit za měnu Gems, což je odměna ve hře. Gems je také mimořetezcové aktivum, které se nenachází na blockchainu, a proto se nejedná o kryptoměnu. Protože Gems není kryptoměna, tak mohou být všechny hry platformy Meta Masters Guild nabízeny v obchodech Apple a Google App Store.

Aktuálně má platforma v různých fázích vývoje celkem tři hry. První hrou je hra Meta Kart, která se nachází v pokročilé fázi vývoje. Hra Meta Kart je založená na rychlé jízdě. Ve hře si každý hráč zvolí svého oblíbeného jezdce a motokáru, se kterými poté závodí na jedné z mnoha zábavných závodních tratí. Hra Meta Kart, stejně jako všechny ostatní hry platformy, je zdarma a hráčům nabízí i možnost si vydělat nebo vyhrát vzácné NFT. K nákupu nejrůznějších upgradů pro jezdce a motokáry, které budou dostupné pouze v obchodě Meta Masters Guild Store, budou využívat hráči Gems nebo tokeny MEMAG.

Nativní token Meta Masters Guild je token MEMAG, který si mohou investoři koupit v předprodeji. Předprodej se aktuálně nachází ve čtvrté fázi, ve které je cena tokenu 0,016 USD. Čtvrtá fáze ovšem skončí již za čtyři dny. Poté přejde předprodej plynule do další páté fáze, ve které bude cena tokenu automaticky zvýšena.  Do dnešního dne bylo v předprodeji vybráno už více než 2,25 tisíc dolarů.

ZÚČASTNIT SE PŘEDPRODEJE

Originální článek Bitcoin atakuje hranici 24 000 dolarů a tato kryptoměna z toho bude benefitovat pochází z webu CryptoSvet.cz.