„Bitcoin není měna“ vyhlásil profesor z univerzity Johnse Hopkinse

Největší světová kryptoměna Bitcoin se zasekla v negativním trendu. Dává tím ekonomům a analytikům další důvod k tomu, aby házeli bitcoinu jakožto digitální/virtuální měně klacky pod nohy. Jedna z prominentních osob, která díky tomuto negativnímu trendu nedávno kritizovala Bitcoin, je ‘profesor Steve Hanke z univerzity Johnse Hopkinse’. Profesor Steve Hanke v nedávném tweetu shodil Bitcoin a řekl, že není připraven stát se legitimní měnou.

Podle jeho názoru je Bitcoin vysoce spekulativní aktivum, ne měna. Jeho názor vyzdvihnul skutečnost, že aby byly kryptoměny považovány za legitimní měnu, ’musí být svázány s košem komodit’.

 

Obráncům Bitcoinu samozřejmě netrvalo dlouho, aby odpověděli.  Pierre Rochard, který je proslavený jako  ‘Bitcoinový maximalista’ ve svém postu odpověděl, že ‘Bitcoin je legitimní měnou i bez toho, aby byl svázán s košem komodit. Jen málo lidí to chápe.’

Na druhou stranu, Ari Paul, spoluzakladatel a CEO společnosti BlockTower Capital připomněl profesorovi éru 1971. Řekl, že naposledy lidé vydali takové prohlášení, když světová měna americký dolar ztratil své krytí zlatem.

Krypto twitter nesouhlasí s tvrzením profesora, že Bitcoin není měna

 

Kromě dobře známých zastánců kryptoměny, Krypto Twitter také nalezl chybu ve vyjádření profesora ekonomiky. Uživatelé krypta na Twitteru se pustili do Steva za jeho kritiku dekádu starých digitálních aktiv, které nedávno dosahovali lepších výkonů než jiné tradiční aktiva, včetně akcií a ropy.

Je vhodné upozornit, že profesor Steve není jediný ekonom, který zavrhuje bitcoiny a kryptoměny jako takové. Historie zná mnoho slavných osobností, kteří označili bitcoin jako ‘bublinu’, Ponziho schéma , bezcennou věc a tak podobně. Přesto tržní kapitalizace tohoto digitálního aktiva udržuje pozornost světa již od svého vzniku v roce 2009.

Na stejné notě, bitcoinový miliardář Tyler Winklewoss citoval tweet profesora Steva spolu s vlastním dodatkem. Řekl, že názory odborníků na Bitcoin již nejsou potřebné.

Je vhodné  podotknout, že hodnota Bitcoinu během posledních 24 hodin padla o 3,17 procent a obchoduje se kolem 9200 amerických dolarů.

Další alternativní tokeny také následují klesající hodnotu Bitcoinu. Například Ethereum klesl o 1,97 procent a XRP dokonce o 2,77 procent.

 

Mohlo by vás zajímat: Ekonomika je v pohodě, všechno ostatní ne! Experti mluví o krizi

Originální článek „Bitcoin není měna“ vyhlásil profesor z univerzity Johnse Hopkinse pochází z webu CryptoSvet.cz .