Geniálního darkweb hackera nemohl zachránit z vězení ani Vladimir Putin

Darkweb hacker vedl elitní klub jen pro ty nejlepší zločinecké mozky. Ani Vladimir Putin, prezident Ruské federace, nebyl dost mocný, aby ho zachránil.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co potřebujete vědět o Bitcoinu v jednom videu

Vladimir Putin je na soudy tentokrát krátký

Hacker Aleksei Burkov byl odsouzen k vězení na 9 let americkým soudem. Snahu dostat ho zpátky do Ruska projevil i Vladimir Putin, který má velký zájem o vydávání hackerů a dalších zločinců. Tomu jsme mohli být svědky i v České republice.

Burkov operoval projekt zvaný Cardplanet. Ten nabízel data kradených kreditních karet. Většina karet pocházela od Američanů.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

„Mnoho čísel kreditních karet patřilo Američanům. Kradené data kreditních karet, které Burkov na své stránce prodával, znamenaly ztrátu přes 20 milionů amerických dolarů. Členové jeho skupiny je používali k nelegálním obchodům a krádežím.“

Burkov na své stránce Cardplanet požadoval vstupné ve výši 5000 amerických dolarů. Díky tomu se mu dařilo dlouho skrývat před policií. Mysleli si, že jde o obyčejného podvodníka, který nabízí nesplnitelné.

„… aby se někdo mohl stát členem jeho klubu, museli se za něj zaručit tři další zločinci. 5000 amerických dolarů byla pojistka toho, že to kriminálník myslí vážně. Díky tomu se chránil před policí a také dával cenovku na své informace a data.“

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Geniálního darkweb hackera nemohl zachránit z vězení ani Vladimir Putin pochází z webu CryptoSvet.cz .