Velká Británie chce po zhroucení Terra zrychlit zavedení regulací pro stablecoiny

Britské ministerstvo financí po kolapsu terrausd (UST) a terra (LUNA) potvrdilo svůj závazek urychlit zavedení regulací pro stablecoiny. „Vytvoříme podmínky pro emitenty a poskytovatele služeb, aby mohli působit a růst ve Velké Británii a zároveň zajistili finanční stabilitu a vysoké regulační standardy,“ uvedl mluvčí ministerstva financí.

Regulace Stablecoinů ve Velké Británii

HM Treasury, ministerstvo financí Velké Británie, pokračuje v plánech na regulaci stablecoinů, uvádí The Telegraph. Afirmace následovala po kolapsu Terra, kdy algoritmický stablecoin terrausd (UST) ztratil svou vazbu na americký dolar a terra (LUNA) klesla téměř na nulu.

Mluvčí ministerstva financí řekl:

Legislativa pro regulaci stablecoinů, které se používají jako platební prostředek, bude součástí zákona o finančních službách a trzích, který byl oznámen v královském projevu.

„Vytvoří se tak podmínky pro emitenty a poskytovatele služeb, aby mohli působit a růst ve Spojeném království… a bylo možné tyto nové technologie používat spolehlivě a bezpečně,“ dodal mluvčí.

Princ Charles pronesl minulý týden projev, ve kterém nastínil legislativní program britské vlády na příští parlamentní rok. Dva z předložených zákonů konkrétně zmiňují krypto aktiva.

Vláda Velké Británie v dubnu představila podrobný plán, jak ze země udělat globální centrum kryptoměn a „přátelské místo pro kryptoměny“. Plán zahrnuje vytvoření dynamického regulačního rámce pro kryptoměny, regulaci stablecoinů a spolupráci s Royal Mint na vytvoření nezaměnitelného tokenu (NFT), který bude vydán do léta.

Rishi Sunak, britský kancléř státní pokladny, uvedl, že plán zajistí, že britský průmysl finančních služeb bude vždy v popředí technologií a inovací. Ministerstvo financí však neplánuje zahrnout algoritmické stablecoiny do legislativy s tím, že nezaručují stabilitu. Terrausd (UST) je příkladem algoritmického stablecoinu.

Mluvčí ministerstva financí dále uvedl:

Vláda dala jasně najevo, že některé stablecoiny nejsou vhodné pro platební účely, protože sdílejí vlastnosti s nekrytými krypto aktivy.

„Budeme pokračovat v monitorování širšího trhu s krypto aktivy a budeme připraveni v případě potřeby přijmout další regulační opatření,“ uvedl mluvčí.

Američtí zákonodárci také minulý týden po pádu Terra vyzvali k naléhavé regulaci stablecoinů. Ministryně financí Janet Yellenová se však domnívá, že stablecoiny aktuálně nepředstavují skutečnou hrozbu pro finanční stabilitu USA.

Originální článek Velká Británie chce po zhroucení Terra zrychlit zavedení regulací pro stablecoiny pochází z webu CryptoSvet.cz.