V pátek vyprší rekordních 63,1 tisís BTC opcí, vyvolalo to paniku?

V pátek vyprší rekordních 63,1 tisís BTC opcí, vyvolalo to paniku?

Trh se tento týden zahřívá a v pátek vyprší platnost 61,3 tisíc BTC opcí. Tento faktor naznačuje, že by se s cenou  Bitcoinu (BTC) mohlo dít něco velkého.

Nenechte si ujít naše video: Binance Futures návod – jak obchodovat s pákou

V pátek vyprší platnost 61,3 tisíc BTC opcí

V tomto měsíci došlo k explozi bitcoinových opcí. Po krátkém poklesu ke konci ledna dosáhly v únoru rekordní úrovně. Po většinu února dosahoval otevřený zájem denně 1,5 miliardy USD. Pondělí 22. byl nejvíce nasycený den na trhu s bitcoinovými futures. Burza Binance vedla s tím, že dosáhla více než 44 miliard dolarů, Huobi a OKEx vygenerovaly 36 a 22 miliard dolaů. Tato čísla naznačovala značný zájem o deriváty a velký znak toho, že na obzoru je významný pohyb cen.

Data bitcoinových opcí, jejichž platnost vyprší tento pátek, ukazují, že 4 400 z nich má realizační cenu 48 000 dolarů. Druhá nejvyšší realizační cena je 40 000 dolarů s otevřenými 3900 opcemi.

 

Otevřený zájem představuje bitcoinové futures, které neuzavírá kupující ani prodávající. Bitcoinové futures jsou preferovaným způsobem, když někteří investoři chtějí získat expozici vůči Bitcoinu. Investoři mohou spekulovat o pohybu cen digitálního aktiva, aniž by museli vlastnit samotné digitální aktivum. Mezi výhody tohoto přístupu patří, že investoři se nezajímají o to, zda mají bitcoinovou peněženku, nebo by se starali o její bezpečnost. Kromě toho existují menší obavy z regulace, protože burzy, které je nabízejí, jsou regulovány Commodity Futures Trading Commission (CFTC).

V minulosti otevřené BTC opce téměř vždy ovlivnily aktuální cenu Bitcoinu. Vzhledem k tomu, že v pátek vyprší platnost 63,1 tisíc BTC opcí a většina investorů spekuluje o poklesu na 48 000 dolarů, Bitcoin již začal krvácet. V době psaní se primární kryptoměna obchodovala kolem 48 700 dolarů s medvědy nad nyní klíčovou úrovní 50 000 dolarů. V závislosti na tom, na jaké ceně Bitcoin uzavře týden, je otevřený zájem rozdělen tak, že dojde k likvidaci některých investorů.

Ačkoli opce přímo neovlivňují ceny, jejich vliv je nepopiratelný. Týden zažije vysokou úroveň volatility, zejména nyní, když cena klesla pod 50 000 USD. Zdá se, že se rozpětí nyní pohybuje mezi 48 000 až 57 000 USD, přičemž objem obchodování má obrovský dopad na to, jak rychle se ceny pohybují od medvědího k býčímu trendu a naopak. Analytici rychle doporučovali držitelům, aby nepropadali panice a neprodávali během poklesů, protože velryby si rychle vezmou svůj díl.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + bonus pro čtenáře

Originální článek V pátek vyprší rekordních 63,1 tisís BTC opcí, vyvolalo to paniku? pochází z webu CryptoSvet.cz.