Tesla zaznamenává vyšší profit z nákupu BTC za 1,5 miliardy dolarů, než za prodej automobilův roce 2020

Tesla zaznamenává vyšší profit z nákupu BTC za 1,5 miliardy dolarů, než za prodej automobilův roce 2020

Společnost Elona Muska pro výrobu a prodej elektromobilů zatím profituje více ze své bitcoinové investice uskutečněné v lednu než z prodeje automobilů v celém roce 2020. To potvrzuje zpráva americké analytické firmy Wedbush Securities.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + bonus pro čtenáře

Tesla zaznamenává větší zisky z investice do BTC, než z prodeje automobilů

Společnost Tesla na začátku tohoto měsíce zveřejnila, že v lednu koupila Bitcoin (BTC) v hodnotě 1,5 miliardy dolarů. Po zveřejnění společnosti cena největší kryptoměny odstartovala jako jedna z raket z Muskova jiného podniku SpaceX. Okamžitě poté, co se zprávy objevily, cena Bitcoinu vyskočila o 8,5%.

A primární kryptoměna stále rostla: o 12 dní později se Bitcoin dostal nad úroveň 57 000 dolarů, čímž si zajistil tržní kapitalizaci více než 1 bilion dolarů.

Analytici firmy Wedbush Dan Ives a Strecker Backe odhadují, že Tesla již zaznamenala zisk 1 miliardy dolarů ze své bitcoinové investice; porovnejte to se ziskem 721 milionů dolarů, který společnost Tesla vykázala za fiskální rok 2020. (Předpokládá se, že Tesla dosud neprodala žádný z Bitcoinu, které v lednu koupila.)

Potvrzuje to tedy, že akcie Tesly jsou nadhodnoceny, vezmeme li k úvahu tržní kapitalizaci ve výši 749 miliard dolarů? Například japonský automobilový gigant Toyota, jehož tržní kapitalizace je „pouze“ 207,5 miliard USD, vydělal 8 miliard USD z prodeje automobilů pouze za 3. čtvrtletí 2020.

Musk pomohl ceně BTC častým tweetováním o digitálním aktivu svým 47,5 milionům sledujících. Když změnil svoje bio na Twitteru na „# Bitcoin “, cena kryptoměny vzrostla během hodiny o 13%. Musk také brání minci před kritiky. Když zastánce zlata a jeden z největších kritiků Bitcoinu Peter Schiff, který provozuje Euro Pacific Bank, tweetoval, že zlato je lepší než krypto, Musk nesouhlasil a tweetoval: „E-mail, který říká, že zlato máte, není totéž jako mít zlato. Možná máte také krypto. Peníze jsou jen data, která nám umožňují vyhnout se nepříjemnostem při směnném obchodu.“

Wedbush označuje investici do Bitcoinu za „vedlejší show pro Teslu“, ale také si myslí, že by to mohlo mít velký dopad na veřejně obchodované společnosti v příštím roce a půl. Přesto analytici předpovídají, že méně než 5% veřejných společností půjde ve stopách Tesly a bude investovat do Bitcoinu, „dokud nebudou zavedeny další regulační cíle kolem kryptotrhu.“ Firma Wedbush zůstává optimistická v tom, že krypto sektor „bude mít v nadcházejících letech seismický dopad na blockchain, platby a banky.“

Nenechte si ujít naše video: Binance Futures návod – jak obchodovat s pákou

Originální článek Tesla zaznamenává vyšší profit z nákupu BTC za 1,5 miliardy dolarů, než za prodej automobilův roce 2020 pochází z webu CryptoSvet.cz.