Technická analýza kryptoměnového trhu 1. února, jaké jsou vyhlídky?

Bitcoin měl celý rok 2022 těžké časy. Ale čerstvá data on-chain a futures trhu ukazují pozitivní známky toho, že největší kryptoměna podle tržní kapitalizace se začala zotavovat. Po značné likvidací shortů směřuje termínový trh k obnovení rovnováhy. Podle údajů z Glassnode likvidace krátkých pozic vyčistila nezdravé tržní spekulanty, technická analýza kryptoměnového trhu nyní poukazuje na zlepšující se spotový trh a toky na burzy.

Velká skupina investorů, kteří byli dříve ve ztrátě, je nyní zpět v kategorii, kterou analytici označují jako „nerealizované zisky“.

Technická analýza kryptoměnového trhu 1. února

Futures data obvykle vykazují rovnováhu mezi longy a shorty. Jak se trh pohybuje, investoři mají tendenci aktualizovat své futures, aby se vyhnuli likvidaci. Naopak v polovině ledna byli investoři zaskočeni, což vedlo k historickému maximu –  85 % likvidací byly shorty.

13 longliq dominance

Dominance likvidací shortů pomohla podpořit současny růst Bitcoinu. V lednu bylo zlikvidováno přes 495 milionů dolarů krátkých pozic ve futures. Likvidace od roku k dnešnímu dni mají tři velké vlny, které dosáhly vrcholu 165 milionů dolarů za jeden den likvidací.

14 liquidations

Likvidace shortů nejen pomohla růstu ceny Bitcoinu, ale také naznačuje návrat pozitivního sentimentu na trhu BTC. Analytici Glassnode řekli:

U perpetuálních swapů a kalendářních futures je nyní hotovostní základna zpět v kladných hodnotách a přináší 7,3 % a 3,3 % ročně. To přichází poté, co většinu listopadu a prosince zaznamenaly všechny futures trhy zpětný vývoj, což naznačuje návrat pozitivního sentimentu a možná i spekulace.

12 futures basis

Toky na cetralizované burzy dosahují rovnováhy

V březnu 2020 dosáhly zůstatky BTC na centralizovaných burzách historického maxima. Od té doby dochází k odlivu. Celkový zůstatek BTC uložených na obchodních platformách je kolem 2,25 milionu BTC. To představuje 11,7 % cirkulující nabídky a je na víceletém minimu naposledy zaznamenaném v únoru 2018.

Celkový objem coinů proudících do a z burz je v současné době kolem 625 milionů USD/den v obou směrech. V čistém denním toku je to kolem 20 milionů USD, což odráží pouze 1,5 % z celkového počtu, a ukazuje, že toky na burzy jsou v pozoruhodně vyrovnané rovnováze. To se liší od listopadu až prosince, kde burzy zaznamenaly období čistých odlivů v řádu 200 až 300 milionů USD za den.

To znamená, že jak cena kryptoměny rostla, nákupní poptávka na trhu (kterou představují odlivy) klesla ve srovnání s novým prodejem (přílivem), který nyní probíhá. Je tedy pravděpodobné, že se poptávka po BTC zpomalí, protože se čistý tok stal neutrálním

Technická analýza kryptoměnového trhu odhalila, že většina těchto aktivit pocházela od velryb (adresy s více než tisíci BTC). V lednu přispěly velryby k celkovému přílivu a odlivu mezi 185 miliony a 215 miliony dolarů.

Několik skupin bitcoinových investorů se vrací do zóny „nerealizovaného zisku“

Během medvědího trhu v roce 2022 byli v potenciálním zisku pouze investoři z doby před rokem 2017. Investoři, kteří přišli k Bitcoinu po roce 2018, byli všichni v nerealizované ztrátě. Současný růst však posunula třídu z roku 2019 a dříve zpět do nerealizovaného zisku.

Také investiční produkty nabízející expozici vůči digitálním aktivům zaznamenaly minulý týden přílivy v celkové výši 117 milionů dolarů. Jde o největší příliv zaznamenaný od července 2022.

Následně se celková aktiva pod správou (AuM) zvýšila na 28 miliard USD a od listopadových minim se zotavila o 43 %.

Technická analýza kryptoměnového trhu ukazuje pozitivní známky zotavení ceny Bitcoinu, což lze vidět v datech on-chain, spotových burzách a futures. Termínový trh naznačuje obnovení rovnováhy a aktivita na spotovém trhu naznačuje, že investoři pomalu pronikají zpět na kryptotrh. Ti, kteří hledají kryptoměny s potenciálem vytvořit masivní zisky v krátké době, by měli zvážit investici do tokenů projektů RobotEra, Calvaria a Meta Masters Guild.

RobotEra

RobotEra vám nabízí speciální příležitost spravovat své vlastní zdroje a aktiva a také možnost znovu postavit planetu poté, co byla zničena. To vše, kromě možnosti zisku, činí koncept zcela unikátním. Tyto charakteristické vlastnosti řadí projekt mezi nejlepší Metaverse projekty, které budou spuštěny v letošním roce.

era1

RobotEra chce vytvořit multidimenzionální metaverzum, kde interakce, zkoumání, tvorba a zábava mohou všechny harmonicky koexistovat. Platforma využívá kryptoměny, aby vám poskytla pohlcující zážitek. RobotEra je perfektní volbou, ať už jde o koncerty, vlastnictví nemovitosti nebo vydělávání peněz!

Využijte šanci koupit TARO tokeny, dokud jsou stále k dispozici k zakoupení v předprodeji za překvapivě nízkou cenu.

ZÚČASTNIT SE PŘEDPRODEJE

Calvaria

Velmi úspěšný předprodej fantastického Play-to-Earn projektu Calvaria byl právě ukončen, ale během několika dnů, přesně 7. února, dojde k zalistování na centralizované burze BKex. 24 hodin poté bude následovat LBank.

Jde o karetní tahovou hru, takže za poražení soupeřů v soubojích pomocí chytré hry a karet s jedinečnými osobnostmi získáváte tokeny RIA. Calvaria vám také poskytuje zdroje a vylepšení pro vylepšení vašeho balíčku. V této hře můžete využít tokeny RIA k nákupu karet. Balíčky a další zdroje lze zakoupit přímo na tržišti ve hře.

Token RIA lze také použít ke stakování a hlasování o dalším vývoji projektu v rámci DAO. Vzhledem k užitečnosti tokenu lze tedy očekávat další růst cen.

navštívit calvaria

MEMAG

S první specializovanou mobilní herní platformou Web3 na světě je Meta Masters Guild jedním s kryptoměnových projektů s velkým potenciálem do budoucna. Vytváří mobilní herní platformu, která klade důraz na zábavu s cílem vydávat hry, které jsou zábavné a znovuhratelné v dlouhodobém horizontu. Tým tento přístup nazývá “Play-and-Earn”.

Play-to-earn mobilní hra vybrala v předprodeji 1,5 mil. dolarů - už jen 4 dny do cenového růstu

Vzhledem k tomu, že druhý token, GEMS, bude rozdán jako cena a bude použit jako měna k nákupu a vylepšování herních předmětů, hry budou dostupné v obchodech s aplikacemi pro Android a iOS. Tokeny GEMS budou směnitelné za nativní tokeny MEMAG, které tvoří páteř ekonomiky ekosystému.

Meta Masters Guild v současné době pracuje na třech hrách: metaverzu s otevřeným světem, tahové fantasy bojové hře a závodní hře.

KOUPIT MEMAG

Originální článek Technická analýza kryptoměnového trhu 1. února, jaké jsou vyhlídky? pochází z webu CryptoSvet.cz.