Rozhodnutí FEDu trh vnímá negativně, kryptoměny klesají. Jaký je aktuální výhled?

Dá se říci, že se v současné době kryptoměny nacházejí na velmi důležité křižovatce. Po krátkém poklesu, se znovu nadechly a začaly opět růst. Ovšem vzhledem k turbulentnímu finančnímu prostředí, ve kterém většina centrálních bank po celém světě zvyšuje úrokové sazby, by málo kdo očekával, že to kryptoměnám dost prospěje. Kam se tedy s největší pravděpodobností kryptoměny vydají? A jaké mělo na jejich cenu rozhodnutí Fedu o dalším zvýšení úrokových sazeb? To se dozvíte v tomto článku spolu s krátkým představením dvou zajímavých kryptoměn Love Hate Inu a RobotEra, které mohou investoři koupit v předprodeji.

Fed a kryptoměny

Poslední zasedání amerického Fedu, které uzavřel jeho předseda Powell informací, že by tempo zvyšování úrokových sazeb mohlo opadnout a dokonce naznačil jistou pravděpodobnost toho, že může dojít i k přestávce. Tyto podstatné informace pro akciový trh ovšem nechaly ten kryptoměnový zcela chladným. K žádné výrazné cenové aktivitě nedošlo a trh si zachovává svůj dosavadní neutrální postoj k inflace a bankovní krizi.

Současná neutralita se dá pozorovat na nejznámějších kryptoměnách bitcoin a ethereum, které stále konsolidují na maximálních cenách letošního roku. Výrazná volatilita této konsolidace je podpisem nejistoty investorů ohledně budoucího směřování ceny. V závěru obchodního týdne obě kryptoměny vykazují cenový pokles, který je všem nesměrodatný, protože ani u jedné kryptoměny prozatím nedošlo k pokoření již zmíněné konsolidace. Pojďme se nyní podívat na další dvě kryptoměny, kterých se fundamentální dění aktuálně netýká.

Korelační graf kryptoměn Bitcoin a Ethereum
Korelační graf kryptoměn Bitcoin a Ethereum

2 kryptoměny s velkým potenciálem v předprodeji

Love Hate Inu (LHINU)

Jedním ze zajímavých krypto projektů, který v současné době poutá pozornost mnoha investorů, je projekt Love Hate Inu. Love Hate Inu je zbrusu nový meme coin s možností vydělávání hlasů s praktickými případy použití, které držitelům umožňují v průběhu času získávat pravidelné odměny.

Tato hlasovací platforma, která je založená na technologii blockchain, dává možnost svým uživatelům vyjádřit svůj názor na různá témata a to v bezpečném prostoru a anonymně. Každý se tak může zúčastnit anket a průzkumů na nejrůznější témata a přitom získat odměny, když vsadí tokeny LHINU. Koncept Vote-to-Earn byl vytvořen za účelem získávání výdělku a tvoří tak velmi důležitou cestu pro komunity či organizace, aby spravedlivě a metodicky shromažďovaly informace.

Cílem projektu je dát uživatelům místo, kde se mohou scházet a hlasovat o nejdůležitějších otázkách, které je zajímají a mají potřebu se k nim vyjádřit. Mezi tyto otázky patří například sociální témata, politika, zábava a celebrity. Uživatelé se tak stanou součástí bezpečné, transparentní a nezaujaté komunity.

Co se týče tokenomiky projektu, tak ta je rozvržena následovně. Z celkové pevné nabídky tokenů LHINU činící 100 miliard tokenů, je 90 % z nich dáno do předprodeje a zbylých 10 % jde na likviditu, odměny a marketing.

Nativní token platformy Love Hate Inu, LHINU, si mohou investoři koupit v právě probíhajícím předprodeji. Aktuální cena tokenu je 0,00009 USDT. Nutno říci, že si předprodej vede zatím nad očekávání mnohých, jelikož během prvních sedmi dní od spuštění se podařilo vybrat více než 1 milion dolarů. K dnešnímu dni vybraná část činí 1,59 milionu dolarů.

Zúčastnit se předprodeje

RobotEra (TARO)

Druhou kryptoměnou je TARO, což je nativní token projektu RobotEra. RobotEra je jeden z nejzajímavějších play-to-earn projektů, který dobře kombinuje blockchainové hraní s metaverse.

RobotEra má velmi propracovaný příběh, který hráče transportuje na virtuální planetu Taro. Tato planeta byla zničena po bitvě mezi původními obyvateli a roboty. Na hráče tak čeká úkol v podobě vybrání si robotického avatara, pomocí kterého začnou s okamžitou výstavbou a revitalizací planety. V této hře mohou hráči nakupovat nejen pozemky, ale i další rekvizity jako nezaměnitelné tokeny. Cílem hry je se především podílet na budování nového světa a přitom si i dobře vydělat.

Důležité je také zmínit, že hráči mohou lehce zpeněžit jakýkoliv majetek, který v rámci ekosystému RobotEra vlastní. Vydělat si mohou kromě prodeje NFT i několika dalšími způsoby, jako je například pěstování vzácných rostlin, těžba nerostů, reklamní činnost nebo prodej vstupenek na divadelní představení či koncert.

Token TARO je investorům k dispozici v předprodeji za cenu 0,020 USDT. K dnešnímu dni bylo vybráno již více než 1 milion dolarů.

ZÚČASTNIT SE PŘEDPRODEJE

Originální článek Rozhodnutí FEDu trh vnímá negativně, kryptoměny klesají. Jaký je aktuální výhled? pochází z webu CryptoSvet.cz.