XRP přidává 20 %, blíží se soudní spor ke konci?

V současné době zaznamenává globální trh s kryptoměnami výrazný nárůst poptávky, díky čemuž tak mnoho kryptoměn začalo vykazovat zvýšení své hodnoty. Například dvě nejhodnotnější kryptoměny, Bitcoin a Ethereum, dnes atakují hranici 28 tisíc USD, respektive 1 800 USD. Tento vývoj může mít i pozitivní dopad na další kryptoměnu XRP společnosti Ripple. Jaký je aktuální vývoj této kryptoměny a jaký dopad na cenu XRP má stále probíhající soudní spor? To se dozvíte v tomto článku spolu s představením dvou kryptoměn C+Charge a RobotEra, které jsou aktuálně k dispozici v předprodeji.

Cenový vývoj XRP a vleklý soudní spor

V posledních dnech si kryptoměna Ripple (XRP) vede opravdu velmi dobře a podle odborníků se očekává, že i nadále její hodnota poroste. Tento růst je možné přičíst hlavně stále trvající důvěře komunity XRP, která věří ve vítězství v soudním sporu zahájeném americkou SEC v prosinci roku 2020.

Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) podala žalobu na společnost Ripple s tvrzením, že kryptoměna je neregistrovaný cenný papír a společnost Ripple včele s jejími manažery se zabývala nelegálními nabídkami cenných papírů v hodnotě přesahující 1,3 miliardy dolarů. Navzdory tomuto tvrzení si zůstává prezidentka Ripple Labs, Monica Long, jistá výsledkem soudního sporu. Věří totiž, že právo je na straně Ripple, a proto z něho vyjde vítězně. Na druhou stranu ovšem dodává, že rozhodnutí postupu SEC proti Ripple nepadne asi dříve než na konci letošního roku.

Cena tokenu XRP v poslední době výrazně roste a díky silnému volatilnímu pohybu dokázala tato kryptoměna růst o téměř 38 %. Tato cenová maxima ovšem v trhu příliš dlouho aktuální nebyla, protože trh začal konsolidovat zhruba v polovině cenové růstu. Ovšem nákupní aktivita na XRP neklesá, ba naopak, cena stále roste a není vyloučeno, že již brzy bude atakovat letošní maxima. Nyní se již pojďme podívat na 2 kryptoměny, které jsou aktuálně v předprodeji.

Denní cenový graf kryptoměny Ripple - XRP/USD
Denní cenový graf kryptoměny Ripple – XRP/USD

2 kryptoměny v předprodeji

C+Charge

C+Charge, nová blockchainová platební platforma nabíjejících stanic pro elektromobily (EV), řeší nedostatek nabíjecích stanic pro EV pomocí své stejnojmenné aplikace. Platforma se snaží o to, aby nabíjení a platby EV byly co nejpohodlnější, nejdostupnější a hlavně maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Přechod od fosilních paliv k těm více šetrnějším alternativám k životnímu prostředí, jako jsou právě EV, se už velmi rychle blíží. Přejetí EV širokou veřejností však zpomaluje několik faktorů jako cena, infrastruktura, dostupnost nabíjecích stanic nebo jejich stav. C+Charge si proto dalo za cíl zjednodušit používání peer-to-peer plateb a zároveň zajistit jejich bezpečnost pomocí technologie blockchain.

Uživatele chce platforma odměňovat uhlíkovými kredity, které byly doposud hlavně doménou velkých korporací. Každý řidič, který využije při platbě za nabití svého EV aplikaci C+Charge a zaplatí tokenem CCHG, bude tímto uhlíkovým kreditem odměněn.

V současné době je ještě stále možnost zapojení se do soutěže C+Charge o tokeny CCHG v hodnotě 50 tisíc dolarů.

Nativní token platformy CCHG, který pohání ekonomiku C+Charge, je aktuálně k dispozici v předprodeji za cenu 0,0235 USDT. Předprodej získal od investorů už více než 3,4 milionu dolarů, ale pozor. Předprodej končí již 29. března 2023. Poté bude token CCHG uveden 31. března 2023 na burze BitMark.

Zúčastnit se předprodeje

RobotEra

RobotEra je nový zajímavý metaverse projekt, který přenese hráče z reálného světa do světa virtuálního. Do této metaverse se hráči zapojí tak, že si jednoduše koupí svého robota ve formě NFT.

Celá hra je založená především na fantazii jednotlivých hráčů, díky které si tak mohou postupně vytvářet svůj vlastní svět, ve které se budou cítit dobře. Hráči se v této hře přemění na roboty, kteří mají za úkol jak nakupovat virtuální pozemky a budovat různé stavby, tak i tyto pozemky spravovat a hromadit zdroje.

RobotEra jsou hráči rozděleni do sedmi různých frakcí, které jsou založeny na různých ideologiích a sloužící pouze jedinému účelu. Tímto účelem je obnovit již zdecimovanou planetu Taro a společně s tím i obnovit její bývalou slávu.

RobotEra dále také nabízí hráčům obrovské editory pozemků a robotů. Zároveň vše co s jejich pomocí vytvoří je obchodovatelné NFT. Jelikož se jedná o projekt typu play-to-earn, tak si v této hře mohou hráči i dobře přivydělat, a to hned několika způsoby. Kromě prodeje svých NFT mohou také pěstovat vzácné rostliny, těžit nerosty, prodávat vstupenky nebo dělat reklamní činnost. I zde se meze nekladou.

Nativním tokenem RobotEra je token TARO, který si mohou investoři aktuálně koupit v předprodeji za cenu 0,020 USDT. V předprodeji bylo do dnešního dne vybráno více než 1 milion dolarů.

ZÚČASTNIT SE PŘEDPRODEJE

Originální článek XRP přidává 20 %, blíží se soudní spor ke konci? pochází z webu CryptoSvet.cz.