Odstoupení Jacka Dorseyho z funkce generálního ředitele Twitteru je pro kryptoměny býčí – Fundstrat

Twitter má nyní nového generálního ředitele poté, co v pondělí odstoupil Jack Dorsey. Dorsey, který je stále generálním ředitelem Square, již dříve řekl, že se chce zaměřit na Bitcoin (BTC). Generální ředitel Fundstrat Global Advisors vysvětlil, proč je Dorseyho odchod z Twitteru pro kryptoměny optimistickou zprávou.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Twitter má nového generálního ředitele: Jack Dorsey odstupuje

Jack Dorsey v pondělí oznámil, že rezignoval na svou pozici generálního ředitele Twitteru. Ve svém dopise týmu Twitteru bývalý generální ředitel vysvětlil, že to bylo jeho rozhodnutí odejít. Parag Agrawal, který působil jako technologický ředitel Twitteru, je novým generálním ředitelem. Dorsey je stále generálním ředitelem společnosti Square Inc., která v současné době pracuje na několika bitcoinových projektech.

Tom Lee, generální ředitel a vedoucí výzkumu ve Fundstrat Global Advisors, věří, že Dorseyho rezignace je pro kryptotrh optimistická. V pondělním rozhovoru pro CNBC byl dotázán, co Dorseyho odchod z Twitteru znamená pro bitcoinový a kryptoměnový ekosystém.

V odpovědi na otázku: “Je to pro kryptoměny býčí?” Lee potvrdil:

“Ano, pro kryptoměny je to býčí.”

„Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že kryptoměny jsou průsečíkem finančních služeb a technologií. To je doslova 60 % ekonomiky. Skutečně, finanční služby tvoří polovinu HDP, takže je to obrovský trh,“ upřesnil. “A není dostatek kapitálu alokovaného na kryptoinovace, takže lidi jako Jack Dorsey to nutí, aby se na ně pořádně zaměřili.”

Lee dodal, že pro sektor kryptoměn jsou to stále nejranější dny, a to nejen pro projekty jako Bitcoin a Ethereum, ale také pro podniky vybudované kolem kryptoměn.

Začátkem tohoto měsíce Twitter vytvořil specializovaný tým, který se zaměří na kryptoměny a decentralizované aplikace.

Dorsey na červnové konferenci Bitcoin 2021 řekl: „Kdybych nebyl na Square nebo Twitteru, pracoval bych na Bitcoinu.“ Bývalý CEO Twitteru zdůraznil: „Kdyby [Bitcoin] potřeboval více pomoci než Square nebo Twitter, opustil bych je,“ a poznamenal:

“Myslím, že v mém životě není nic důležitějšího, na čem bych mohl pracovat.”

Jeho další společnost, Square, se „zaměřuje na to, aby se Bitcoinu pomohla dostat k mainstreamovým uživatelům a zároveň posilovala síť a ekosystém,“ řekl Dorsey během zprávy o výnosech za 3. čtvrtletí začátkem tohoto měsíce. „Naším cílem je pomoci Bitcoinu stát se nativní měnou pro internet…Máme řadu iniciativ, Cash App je jedna z nich.“

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Odstoupení Jacka Dorseyho z funkce generálního ředitele Twitteru je pro kryptoměny býčí – Fundstrat pochází z webu CryptoSvet.cz.