Počet aktivních adres ADA opět roste

Počet aktivních adres v síti Cardano nedávno vyskočil z přibližně 150 000 za den na více než 480 000, než se podle dostupných údajů o řetězci propadl zpět na 200 000.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Počet aktivních adres ADA opět roste

Údaje poskytnuté analytickou společností Messari odhalují, že s tím jak cena nativního tokenu sítě Cardano, ADA, klesala, počet aktivních adres náhle vzrostl.

ADA Active Addresses Count 2021 11 30
zdroj: cryptoglobe

Jak již bylo oznámeno dříve, počet adres Cardano stakujících kryptoměnu vzrostl o více než 100 000 za pouhé dva měsíce, protože stále více investorů sází na kryptoměnu a její ekosystém. Data ukazují, že kryptoměna v hodnotě 54,07 miliardy dolarů je stakována ve 2 931 aktivních poolech, což představuje více než 72 % nabídky ADA.

Začátkem tohoto roku cena ADA explodovala před uvedením široce očekávaného hard forku Alonzo, který přináší smart kontrakty do sítě a umožňuje jí konkurovat Binance Smart Chainu (BSC), Ethereu a Solaně.

Cena tokenu ADA nedávno začala klesat v důsledku širší korekce trhu s kryptoměnami. Pokles ADA pokračoval poté, co obchodní platforma eToro na svých webových stránkách oznámila, že kvůli regulačním obavám „omezí ADA a TRX pro uživatele se sídlem v USA a že tito uživatelé již nebudou moci otevírat nové pozice nebo dostávat odměny ze stakingu těchto mincí a musejí uzavřít stávající pozice.”

Charles Hoskinson z Cardana komentoval krok eToro a řekl, že ani Cardano Foundation ani Input Output Hong Kong (IOHK) nebyly kontaktovány žádnými finančními regulátory ohledně tokenu ADA. Hoskinson dodal, že ačkoli je mu líto, že společnost eToro odstranila token ze své platformy v USA, tento krok nebude mít žádný významný dopad na likviditu ADA, protože i tak nezvládala velký objem obchodů.

Mezitím Bitstamp, jedna z nejdéle fungujících kryptoměnových burz na světě a největší evropská burza podle objemu obchodování, oznámila, že zalistuje ADA. Zakladatel Crypto Capital Venture, Dan Gambardello, kritizoval kryptoměnovou komunitu, že se zaměřila na odstranění Cardana z eToro místo toho, aby se soustředila na zalistování.

Nárůst počtu aktivních adres může také souviset s nativním tokenem COTI, fintech platformy, která organizacím pomáhá efektivně definovat zásady, implementovat ovládací prvky a zachycovat, spravovat a přistupovat k datům v průběhu času. Je podporována Cardano Foundation a byla přidána do Coinbase Custody.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Počet aktivních adres ADA opět roste pochází z webu CryptoSvet.cz.