Švýcarská krypto banka SEBA Bank chce začít poskytovat své služby v Hongkongu

Hongkongská pobočka SEBA Bank už je jen malý krůček od toho, aby získala souhlas od Hongkongské komise pro cenné papíry a futures (SFC) k poskytování služeb obchodování s digitálními aktivy v této jurisdikci.

SEBA Bank a Hong Kong

Švýcarská krypto banka SEBA Bank už delší dobu chce své služby nabízet i v této části světa. Hongkong je totiž součástí jejího plánu o expanzi v Asii a Tichomoří. Proto si zde banka již v listopadu 2022 zřídila svou kancelář a následně na to začala usilovat o získání onoho potřebného povolení od SFC. Pokud bance nakonec SFC její žádost schválí, tak bude moci začít nabízet regulované krypto služby včetně mimoburzovních derivátů, poradenství a správy účtů.

Už předtím SEBA Bank uzavřela v lednu 2022 kolo série C v hodnotě 116 milionů USD a následně na to v únoru otevřela svou první zahraniční kancelář v Abú Dhabí.

“SEBA Hong Kong oceňuje příklad, který Hongkong dává regulačním standardům po celém světě, a oceňuje roli této licence při rozšiřování naší regulované stopy v Asii a Tichomoří.” uvedla Amy Yu, generální ředitelka společnosti SEBA Hong Kong pro Asii a Tichomoří.

Před SEBA Bank dostaly na začátku srpna letošního roku od SFC místní kryptoměnové burzy HashKey a OSL vlastní upgrade licence, které z nich udělaly první krypto burzy schválené pro maloobchodní služby v Hongkongu.

Bez nazvu 6

Netrvalo dlouho a HashKey 28. srpna 2023 spustila své maloobchodní služby. Sice aktuálně umožňuje obchodování pouze s Bitcoinem, Etherem a stablecoinem USDT, avšak v plánu má zavést daleko více coinů s tím, že vše záleží na budoucích předpisech.

Originální článek Švýcarská krypto banka SEBA Bank chce začít poskytovat své služby v Hongkongu pochází z webu CryptoSvet.cz.