Další země uznala Tether jako zákonné platidlo

Myanmar prohlásil Tether za zákonné platidlo. Nebo spíše stínová vláda, která je loajální k sesazené vůdkyni Aun Schan Su Ťij, prohlásila, že uznává stablecoiny jako zákonné platidlo.

To neznamená, že Tether bude pro Myanmar tím, čím je Bitcoin pro El Salvador.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Tether je v Myanmaru legální

Jak uvádí agentura Bloomberg, byla to vláda národní jednoty prostřednictvím ministra hospodářství Tin Tun Nainga, kdo prohlásil Tether za zákonné platidlo. Na Facebooku napsal, že Tether bude akceptován pro domácí použití, aby umožnil rychlé platby. Mnoho dalších podrobností však uvedeno nebylo.

Toto oznámení je v naprostém rozporu s politikou současné vlády, která místo toho loni v květnu prohlásila kryptoměny za nezákonné. Přijetí Tetheru tedy není jen otázkou praktičnosti, ale také formou politické provokace ze strany vlády Národní jednoty směrem k nové správě.

Politická situace v Myanmaru je velmi napjatá. února 2021 vojenský převrat vedený generálem Min Aung Hlaingem sesadil vládu, která byla demokraticky zvolena po volbách v listopadu 2020. Barmská vůdkyně a předsedkyně vlády Aun Schan Su Ťij byla zatčena a od té doby je držena v domácím vězení na neznámém místě a odsouzena ke 4 letům vězení.

Po celém Myanmaru probíhaly mírové protesty proti převratu. Pučisté však proti těmto protestům zasáhli a do konce června bylo více než 900 mrtvých a 5 000 bylo v politické vazbě.

Vznikly paralelní armády s pučistickou armádou (Junta), s nimiž se vojenské síly střetávaly v partyzánských akcích. 16. dubna vznikla Vláda národní jednoty s členy předchozí sesazené vlády a vlastní armádou, která vyhlásila válku pučistům.

Tether na ochranu aktivistů

Vláda národní jednoty se nyní financuje prodejem dluhopisů, které lze nalézt na speciálním webu. Pučistická vláda již naznačila, že nákup těchto dluhopisů je jako financování terorismu.

To vysvětluje volbu Tetheru jako platebního prostředku: je to kryptoměna, která si udržuje stabilní hodnotu, takže je chráněna před volatilitou, ale především zaručuje více soukromí a chrání sympatizanty Aun Schan Su Ťij.

To je důvod, proč situace Tetheru v Myanmaru nemá nic společného se situací Bitcoinu v Salvadoru, kde se BTC staly zákonným platidlem podle zvláštního zákona a kde neprobíhá žádná válka.

Kryptoměny se opět ukazují jako měna těch, kteří bojují za svobodu.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Další země uznala Tether jako zákonné platidlo pochází z webu CryptoSvet.cz.