V Americe byl zveřejněn návrh zákona o stablecoinech

Zdá se, že americký Kongres má před sebou zajímavý týden, protože Sněmovna reprezentantů se chystá diskutovat o návrhu zákona, jehož cílem je regulovat operace stablecoinů v zemi.

Výbor pro finanční služby Sněmovny reprezentantů Spojených států 15. dubna zveřejnil návrh zákona o stablecoinech. Návrh obsahuje rozsáhlá doporučení, jako je moratorium na algoritmické stablecoiny a učinit Federální rezervní systém regulátorem pro stablecoiny vydávané nebankovními subjekty.

Kromě toho návrh zákona také pojednává o digitálních měnách centrální banky (CBDC) a doporučuje další výzkum digitálních dolarů.

Nový návrh zákona o stablecoinech je připraven k slyšení ve středu 

Ve středu 19. dubna uspořádá Sněmovna reprezentantů USA, dolní komora Kongresu USA, slyšení o novém návrhu zákona.

Stablecoiny jsou typem kryptoměny, jejíž hodnota je navázána na jiné aktivum, jako je fiat měna, komodita obchodovaná na burze, např. zlato, nebo jiná kryptoměna. Tyto tokeny jsou důležitou součástí trhu s kryptoměnami, protože nabízejí investorům stabilní peněžní hodnotu. Mezi příklady stablecoinů patří USDT, USDC, BUSD atd.

draft legislation media library original 1186 912
Zdroj: House.gov

Dokument je zpočátku jen podkladem pro diskusi, ale alespoň legislativní proces opět nabírá na rychlosti poté, co se zcela zastavil jako vedlejší škody pop implozi FTX. Demokraté, republikáni a Bidenova administrativa jsou v rozporu. Situaci komplikuje skutečnost, že SEC některé stablecoiny klasifikuje jako cenné papíry a do jisté míry tak předvídá právní iniciativy. Republikáni jsou obvykle pro inovace, jako jsou stablecoiny, a chtějí je ukotvit v soukromém sektoru.

V této smíšené situaci návrh zákona odhaluje následující obrysy: Federální rezervní systém by získal dohled nad nebankovními subjekty, které emitují stablecoiny. To by platilo pro Circle a Tether. Banky by potřebovaly schválení FDIC a OCC. Za neprovedení registrace by hrozilo až pět let vězení a pokuta 1 milion dolarů. Každý emitent, který chce podnikat v USA, bez ohledu na to, kde má společnost sídlo, by se musel zaregistrovat. 

Povoleny by byly pouze stablecoiny kryté fiatovými aktivy – ale pro stablecoiny s „endogenní podporou“, tedy neregulovaná digitální aktiva, by měl existovat tzv. grandfathering. Rovněž se plánuje, že bankovní dohled a Národní institut pro standardy a technologie společně vyvinou standardy pro interoperabilitu stablecoinů a definují technické standardy pro přenos.

Diskuse o CBDC

Jakmile bude v platnosti zákon o stablecoinech, je naplánováno, že Kongres a prezident pověří Federální rezervní systém, aby prošetřil účinky digitálního dolaru vydaného Federálním rezervním systémem (CBDC). Fed s tím již začal, ale zákonodárci chtějí učinit určité závazné specifikace – to znamená, že oblasti jako dopad na měnovou politiku a finanční stabilitu a také ochrana soukromí jsou nastíněny v dopadové studii.

Diskuse o zavedení CBDC je v USA a Evropě někdy velmi vzrušená. Mnozí vnímají CBDC jako nástroj pro monitorování – což však vzhledem k předpisům proti praní špinavých peněz v elektronických platebních transakcích nemůže být jinak. A i když je CBDC zamýšlena jako doplněk hotovosti, jakmile bude zavedena, pravděpodobně ještě více vytlačí hotovost. Centrální banky však dosud nebyly schopny reálně vysvětlit, zda je CBDC v retailových platbách skutečně potřeba.

Role amerického dolaru ve světě je v sázce

Generální ředitel společnosti Circle Jeremy Allaire uvedl, že návrh zákona přichází v klíčovou dobu pro americký dolar. Allaire poznamenal, že měnová konkurence se zahřívá, a dodal, že USA musí zintenzivnit přesnou regulaci pro vydávání a používání „digitálních dolarů na internetu“.

„Role dolaru ve světě je v sázce,“ napsal Allaire.

Dominance amerického dolaru je po nedávných událostech ve světě stále více ohrožena. Bývalý CTO Coinbase Balaji Srinivasan vyjádřil tyto obavy, když řekl, že dolar již není příliš velký na to, aby mohl padnout.

Pro ochranu vašich investic je vždy dobré diverzifikovat portfolio. Oblíbenou součástí pro investory s určitou tolerancí vůči riziku jsou investice do začínajících projektů, protože v případě jejich úspěchu přinesou masivní zisky. Mezi nadějné projekty patří RobotEra a DeeLance.

RobotEra (TARO)

RobotEra je jedinečné, decentralizované metaverzum, ve kterém lze vydělávat hraním, s jednotným tematickým světem o robotech. Ke vstupu do metaverza musí uživatelé vytvořit svého vlastního robota jako avatara NFT a poté mohou objevovat různé virtuální zážitky nebo se kreativně realizovat.

Můžete si tedy užívat ve stále větší rozmanitosti. Vývojáři dokonce místo metaverza mluví o „multiverzu“. V RobotEra se můžete zúčastnit nebo dokonce pořádat například vernisáže NFT v galeriích nebo virtuální koncerty s hudebními hvězdami. naleznete zde také zábavné minihry s mechanismem Play-to-Earn.

robotera original

Samozřejmě si také můžete koupit vlastní NFT nemovitost a nechat své kreativitě volný průběh, abyste mohli vytvářet virtuální zážitky pro ostatní uživatele a vydělávat s tím peníze. Tento virtuální majetek si také můžete pronajmout a generovat tak příjem. Vše se ovládá pomocí nativního tokenu TARO.

Uživatelé platí TARO za přístup k virtuálním zážitkům nebo obchodování s NFT ve hře. Uživatelé mohou získat tokeny TARO, když vyhrají v hostovaných minihrách, dokončí mise nebo úkoly nebo když jejich virtuální zážitky použijí jiní uživatelé.

koupit robotera

DeeLance (DLANCE)

Nová náborová platforma Web3 DeeLance nabízí technicky kvalitnější, vysoce efektivní koordinaci mezi freelancery a zadavateli prostřednictvím progresivního využití technologie blockchain, smart kontraktů a NFT. To vše uživatelům nabízí vyšší, okamžité platby a klientům jasná vlastnická práva a levnější manipulaci. Pokud freelancer dodal dle přání klienta, klient uvolní platbu a na oplátku obdrží dílo včetně NFT k prokázání vlastnictví. 

Základem ekosystému DeeLance je NFT tržiště, ve kterém mohou freelanceři a tvůrci zveřejňovat a zobrazovat své kreativní práce jako NFT a samozřejmě je také prodávat. Nabízí větší dosah a potenciál pro akvizici zákazníků.

FsyaKtGakAAuyL1

Aby bylo možné připravit spolupráci mezi freelancery a klienty na pracovní svět zítřka, poskytuje platforma futuristické metaverzum s kancelářemi a zasedacími místnostmi, ve kterých se partneři projektu mohou setkávat a vyměňovat si nápady prostřednictvím VR.

Nová kryptoměna DLANCE slouží jako nativní token pro efektivní výměnu hodnoty v ekosystému. Klienti platí tokeny DLANCE za nákup NFT dokončených zakázek, kanceláří, zasedacích místností v metaverzu nebo za inzerci na platformě.

Freelanceři mají možnost vydělávat tokeny DLANCE různými způsoby, například jako platbu za práci na projektu nebo náborem jiných freelancerů pro platformu Deelance v programu doporučení. Deelance změní náborový sektor. Každý, kdo věří v potenciál, může začít právě teď v exkluzivním předprodeji Deelance a investovat zvláště levně v raných fázích předprodeje .

KOUPIT DEELANCE

Originální článek V Americe byl zveřejněn návrh zákona o stablecoinech pochází z webu CryptoSvet.cz.