Milionář se 100 solany? Příběh, který stojí za bláznivou předpovědí SOL od Vitalika Buterina

Poté, co Komise pro cenné papíry (SEC) označila solanu za nelegální cenný papír, nabrala cena SOL rychlý kurz směrem dolu o 30 %. Přitom Solana bývá běžně označována za největšího konkurenta Etherea. Je tento pád počátkem k nulovému poklesu nebo jde o skvělou příležitost k nákupu? Některé z nedávných predikcí v tomto poklesu totiž spatřují možné explozivní zotavení, přičemž asi nejdále šel Vitalik Buterin, podle jehož predikce je možné se stát milionářem se 100 solany. Další kryptoměnou s podobně šílenou predikcí je Deelance, projekt zaměřující se na freelancery.

Milionářem se 100 SOL?

Vyšší riziko generuje vyšší výnos, to je obecně známá záležitost. V tomto smyslu by se solana mohla stát jednou z vítězek budoucích býčích běhů. Když uvážíme, že po debaklu FTX solana ztratila dramatickou část své hodnoty z 260 dolarů na 10 dolarů, v případě zotavení by skutečně mohla generovat zajímavé zisky. Podobný scénář naznačuje také vynálezce Etherea Vitalik Buterin. 

Solana - graf s vývojem ceny

Jeho veřejné projevy nadšení jsou pozoruhodné vzhledem k tomu, že Solana je považována za přímého konkurenta Etherea. Liší se od něj především z hlediska škálovatelnosti a podle oficiálních webových stránek dokáže Solana zpracovat až 50 000 transakcí za sekundu (TPS). Pro srovnání Ethereum zvládá v současnosti 30 TPS. Za touto nebývalou rychlostí Solany stojí zejména využití inovativních technologií, jako je Proof of History (PoH), systém časových značek, který určuje pořadí událostí v blockchainu, a speciální řešení pod Turbine, které urychluje přenos dat.

Jakožto konkurent Solany par excellance učinil Buterin pozoruhodné vyjádření, když prohlásil, že doufá v budoucí rozkvět Solany. Podle něj disponuje Solana „seriózní a inteligentní vývojářskou komunitou”. Vitalik dále doplnil, že SOL je „nejškálovatelnější blockchain” vůbec. Snimek obrazovky 2023 06 29 v 8.21.49

Může Solana předstihnout Ethereum?

Co ale výjimečná škálovatelnost znamená pro cenu akcií SOL? Pokud bychom připustili býčí scénář, ve kterém by Solana jako nejškálovatelnější blockchain předběhla Ethereum, dosáhla by nového historického maxima na 525 dolarech! 

Pokud tedy 1 SOL v současnosti stojí 15,13 dolaru – s malou kapitálovou investicí kolem 1 000 dolarů by bylo možné zakoupit 100 SOL. K milionu bychom však měli stále poměrně daleko, což platí i v případě, že Solana bude dál pumpovat a tržní kapitalizace Etherea dosáhne historického maxima: 1 SOL by pak měl hodnotu 1 430 dolarů, 100 SOL tedy 143 000 dolarů.

Jednoduchými počty tedy dospějeme k tomu, že potenciální solanoví milionáři budou potřebovat, aby SOL narostl nejméně na 10 000 dolarů za minci – tedy nárůst přibližně o 66 000 %!

Ačkoli zní takové očekávání nereálně, určitá možnost, že by se mohlo naplnit, stále existuje. I bitcoin ve své historii rostl o tisícovky procent, a ethereum se dokonce z necelého dolaru v roce 2015 vyšvihlo na více než 4000 dolarů v roce 2021. 

Pokud však nechcete čekat na událost, která nemá daleko do zázraku, níže vám nabízíme bližší pohled na projekt, který je aktuálně sice k dispozici pouze pro časné investory v předprodejích, zato má řadu atributů, proč by se z něj po uvedení mohl stát nejžhavější krypto projekt sezony. 

DeeLance – budoucnost práce na volné noze poháněná blockchainem

Už jsme si zvykli na reálné případy využití blockchainu v každodenní praxi – ať už jde o udržitelné projekty pro zlepšení environmentální situace, chytré blockchainové aplikace, které povznášejí volnočasové aktivity na další úroveň a řadu dalších. Využití technologie blockchainu je skutečně rozmanité, proto bylo pouze otázkou času, než ho někteří tvůrci propojí se světem profesionálů a s nabídkami práce. A tento projekt je toho přesným příkladem.

DeeLance I

S DeeLance přichází na trh nová decentralizovaná platforma pro profesionály na volné noze a společnosti, které mají o tyto zaměstnance zájem. Nabídne prvky metaverza a Webu 3, stejně tak jako naprostou bezpečnost a transparentnost a v neposlední řadě také velikou finanční úsporu. Zejména zaměstnavatelé se potýkají s nemalými náklady na nábor zaměstnanců, protože často musí spolupracovat s prostředníky či pracovními portály třetích stran. S DeeLance jim tato povinnost odpadne, protože v této platformě budou veškeré pracovní nabídky i profily freelancerů na jednom místě. 

Koupit deelance

Klíčové vlastnosti DeeLance

Zájemci o práci i zaměstnavatelé budou moci vzájemně komunikovat z metaverzních kanceláří, které umožní audio i video hovory. Pracovníci dokonce dostanou příležitost k pronájmu kanceláře v metaverzu. Blockchain zajišťuje naprostou transparentnost a veškeré podmínky sjednané mezi smluvními stranami budou zaneseny ve smart kontraktech. Předem určenou odměnu za práci zaměstnavatelé složí předem na speciální zabezpečené escrow účty, odkud bude uvolněna v okamžiku odevzdání zakázky dle sjednaných standardů.

Roadmapa DeeLance

Převratná je ale možnost tokenizovat svou práci do podoby prodejních NFT aktiv, jejichž vlastnictví dále může přejít na klienta, který si je objednal. DeeLance tak předchází problémům s vlastnickými právy. Beta verze platformy je plánována na rok 2024, nicméně nativní token $DLANCE, který je klíčovou složkou celého ekosystému, je k dispozici časným investorům v předprodeji už nyní. Jeho cena se aktuálně pohybuje na 0,043 dolarech.
tokenomika DeeLancePokud si tedy nechcete nechat ujít revoluci ve způsobu, jakým pracujeme, s projektem DeeLance máte nyní možnost.

Koupit deelancE

Originální článek Milionář se 100 solany? Příběh, který stojí za bláznivou předpovědí SOL od Vitalika Buterina pochází z webu CryptoSvet.cz.