Začátkem března otřásla nejen kryptografickým sektorem zpráva o tom, že jedna z důležitých amerických bank pro kryptoměnové společnosti, Silvergate, se nachází v problémech. Co se přesně stalo? A v čem je tato banka pro krypto společnosti tak důležitá? Navíc si ještě v tomto článku blíže představíme dvě metaverse kryptoměny, které je aktuálně možné koupit v předprodeji. Pojďme tedy na to.
Kauza Silvergate – Co se vlastně stalo?
Začátkem měsíce března proletěla tržním sektorem zpráva o problémech americké banky Silvergate. Na tuto zprávu dosti negativně zareagoval především kryptoměnový sektor, a to poklesem ceny mnohých kryptoměn. Hlavním důvodem, proč kryptoměny na tuto situaci zareagovaly, je silná provázanost banky a krypto průmyslu. Banka Silvergate totiž nabízí velmi využívanou platební síť usnadňující převody finančních prostředků mezi krypto společnostmi v reálném čase.
Na zprávu o problémech Silvergate zareagoval při obchodování v Asii i Bitcoin, který odepsal šest procent. Následně však část ztráty smazal. Avšak v den oznámení této zprávy Bitcoin vykázal pokles o více než čtyři procenta. Pozadu nezůstala ani druhá největší kryptoměna, Ethereum, jenž odepsala skoro pět procent. V návaznosti na to začaly oslabovat i další kryptoměny, mezi nimiž byly například i dogecoin či avalanche.
Banka Silvergate uvedla, že zatím zjišťuje, jestli dokáže zůstat i nadále provozuschopná. Na to ihned zareagovalo mnoho kryptoměnových burz, vydavatelů stablecoinů a další obchodní místa tím, že již nepřijímá a neprovádí platby prostřednictvím této banky.
Například John Toro z kryptoměnové burzy Independent Reserve tuto situaci okolo Silvergate popsal následovně.
“Silvergate je jedním z hlavních poskytovatelů dolarového bankovnictví pro kryptoměnové odvětví. Jakékoli obavy o likviditu budou mít přímý dopad na tržní podmínky a mohou ovlivnit dostupnost některých prostředků klientů a přístup k nim.”
Dvě metaverse kryptoměny v předprodeji
TARO
Pro mnohé investory může být velmi zajímavé digitální aktivum TARO. Jedná se o token jednoho z nejzajímavějších play-to-earn projektů, které již brzy vyjdou z blockchainového herního prostoru díky své nativní platformě RobotEra. RobotEra totiž blockchainové hraní skvěle kombinuje s metaversí.
RobotEra má velmi poutavý příběh, který hráče transportuje na virtuální planetu Taro. Tato planeta byla zničena po bitvě mezi původními obyvateli a roboty. Na hráče tedy čeká úkol v podobě vybrání si robotického avatara, pomocí kterého začnou s okamžitou výstavbou a revitalizací planety. V této hře mohou hráči nakupovat nejen pozemky ale i další rekvizity jako nezaměnitelné tokeny. Cílem hry je se především podílet na budování nového světa a přitom si i dobře vydělat.
Good morning #RobotEraArmy!
Excited for #RobotEra and the ability to do anything on your own continent!
Mine, construct, produce, and more!
A world that belongs completely to you.
Join the #presale now!https://t.co/nBnvUcnbzU#Play2Earn #NFTCollection pic.twitter.com/74Zxn8gMMe
— RobotEra (@robotera_io) March 6, 2023
Důležité je také zmínit, že hráči mohou lehce zpeněžit jakýkoliv majetek, který v rámci ekosystému RobotEra vlastní. Vydělat si mohou kromě prodeje NFT i několika dalšími způsoby, jako je například pěstování vzácných rostlin, těžba nerostů, reklamní činnost nebo prodej vstupenek na divadelní představení či koncert.
Nativním tokenem projektu RobotEra je token TARO, který je možné koupit v předprodeji. K dnešnímu dni bylo v předprodeji vybráno už více jak 985 tisíc dolarů.
FightOut
FightOut je nová move-to-earn platforma, která odměňuje své uživatele za každé jejich dokončené cvičení, výzvu a soutěžení ve fitness metaverse.
Na rozdíl od jiných konkurenčních projektů, které sledují uživatelům pouze kroky a k účasti vesměs vyžadují drahé investice do NFT, FightOut zaujímá především holistický přístup ke sledování a odměňování svých uživatelů za jejich fyzické aktivity. Za každé dokončení cvičení nebo výzvu získají uživatelé REPS, což je herní měna, díky které poté mohou vylepšovat statistiky svých NFT avatarů, pořídit jim lepší oblečení nebo kosmetiku. REPS je dále také možné směnit za zboží FightOut, fitness doplňky a vybavení či online trenérské konzultace.
We're not just playing the game, we're changing it.
Fight Out is revolutionising the gaming industry with #Blockchain technology and the power of #PlayToEarn.
Secure your spot and join our #Presale NOW! https://t.co/9pikKGRjSd#FightOut #Blockchain #Web3 pic.twitter.com/0bGGQ3oQVB
— Fight Out (@FightOut_) March 5, 2023
Stěžejním pilířem projektu je mobilní aplikace FightOut. V aplikaci si mohou uživatelé zvolit své fitness cíle a určit oblasti svého těla, které by rádi vylepšily. Následně na to jim aplikace připraví personalizovaný tréninkový plán a uživatelé tak mohou začít na sobě makat.
Netradiční koncept a velký přínos pro uživatele tohoto projektu přilákal i několik profesionálních sportovců, kteří se stali ambasadory FightOut. Mezi ně se řadí například Amanda Ribas z ženského MMA nebo Savannah Marshall, která je profesionální boxerkou. Další jména budou odtajněna již tento měsíc, takže se fanoušci mají opět na co těšit.
Nativním tokenem je token FGHT, který se bude primárně používat pro zpracování plateb za předplatné na platformě. Token FGHT je nyní k dispozici v předprodeji a jeho cena se automaticky zvyšuje ve 12 hodinových intervalech. Předprodej bude ukončen již tento měsíc, konkrétně 31. března 2023 na ceně 0,0333 USDT. Následné zalistování tokenu proběhne 5. dubna 2023 na vybraných kryptoměnových burzách.
Originální článek Kauza Silvergate: Proč je tak důležitá pro kryptoměnové burzy? pochází z webu CryptoSvet.cz.