Zatímco Bitcoin (BTC) a ostatní altcoiny zažívají relativně vysoký stupeň volatility trhu, mnoho on-chain ukazatelů, které odrážejí kolektivní sentiment, je překvapivě konzistentních.
Kryptoměny jsou poslední dva dny pod obrovským prodejním tlakem. BTC se obchoduje kolem 28 100 USD, což je zhruba o 9 % méně než dubnové maxima. Navíc při pohledu na výkon v denním grafu to vypadá, že medvědi tlačí dál.
Ztráty 19. dubna byly hluboké a zvrátily osvěžující zisky z počátku tohoto týdne. Byly také zaznamenány slušné objemy obchodů, což naznačuje, že obchodníci byli dychtiví prodávat. Třní kapitalizace kryptoměn klesla z 1,29 bilionů USD na nynějších 1,19 bilionů USD.
Co nám říkají on-chain data o stavu na trhu?
U mnoha aktiv je zcela jasné, co pohání cenovou akci v daném obchodním období. U Bitcoinu je to trochu těžší. Neexistují žádné dividendy ani prognózy dividend; Bitcoin nevyplácí žádný výnos. Ani výdělky. Dodávka navíc nekolísá, místo toho se řídí předem stanoveným harmonogramem stanoveným Satoshi Nakamotem v říjnu 2008 a řídí ji blok po bloku v desetiminutových intervalech.
Vzhledem k tomu to znamená, že cena Bitcoinu je výhradně o poptávce. A to je velmi těžké předvídat. Ale jsou faktory, které můžeme posoudit. Jedním z nich je likvidita. Likvidita knihy objednávek je stejně slabá jako za poslední rok, když docházelo k odlivu kapitálu z kryptotruhu. Podívejte se na bilanci stablecoinů na burzách.
Peníze odcházejí ze stablecoinů vůbec nejrychlejším tempem – 45 % zůstatku na burzách zmizelo za poslední 4 měsíce. Zvyšuje to sklon BTC k dalším prudkým pohybům. Jednoduše řečeno, nižší likvidita znamená, že k pohybu ceny je potřeba méně prostředků.
Proč cena Bitcoinu aktuálně klesá?
Je tedy často obtížné zjistit, proč se Bitcoin pohybuje, protože tato slabá likvidita a vrtošivá poptávka jej činí velmi citlivým. Někdy však můžeme odhadovat, co hýbe s kryptoměnami v daném období. Makro podmínky jsou pro Bitcoin klíčové.
Navzdory určitému dočasnému optimismu, že se Bitcoin odděloval, když investoři prchali z kolabujícího fiat systému do bezpečného přístavu, se stále pohybuje v tandemu s vysoce rizikovými aktivy, jako jsou technologické akcie.
A při pohledu na širší finanční trhy v posledních několika dnech se optimismus ohledně ekonomického klimatu stáhl zpět. Inflace ve Spojeném království se pevně drží na dvouciferných číslech. V USA prezident Federálního rezervního systému v Atlantě řekl, že očekává další zvýšení o 25 bazických bodů.
Nemluvě o tom, že růst nemůže trvat věčně. Bitcoin meziročně vzrostl o 74 % Je to aktivum, které vždy oscilovalo, takže není překvapením, že konečně ukazuje trochu slabosti. A pád z 30 000 USD na 28 000 USD je pouze kapkou v moři ve srovnání s tím, čeho je schopen.
Hodleři pevně drží
Navzdory tomu, že se cena Bitcoinu meziročně vyšplhala o 74 %, dosud nedošlo k žádnému výraznému nárůstu utrácení starších coinů. Mince mladší než 3 měsíce stále představují méně než 20 % držeb BTC, čož je obvykle spojeno s minimy medvědího cyklu.
To znamená, že mince starší než 3 měsíce tvoří přes 80 % držeb BTC.
Podíváme-li se na graf metriky RHODL ratio, která bere poměr mezi 1týdenním a 1-2letým RCap HODL pásem, cyklus se s největší pravděpodobností obrátil ve prospěch býků. Také již není v podhodnoceném území (ani nadhodnoceném podle historických standardů).
65,8 % všech obchodních dnů zaznamenalo vyšší poměr RHODL, což poskytuje další důkaz, že hodleři zůstávají dominantní entitou na trhu a akumulují.
On-chain aktivita se zvyšuje a s ní i transakční poplatky
Bitcoinová síť stále zůstává velmi živá Počty organických transakcí nyní překračují 300 000 za den. Naposledy transakce dosáhly 50denního SMA počtu transakcí nad 318 000 28. února 2021 – v době, kdy Bitcoin právě dokončil svůj první nárůst v blízkosti 60 000 USD.
Se zvýšenou on-chain aktivitou přichází zvýšený tlak na poplatky. Níže uvedené dvouleté Z-Score je navrženo tak, aby vyniklo zvýšení tlaku na poplatky ve srovnání s nedávným medvědím trhem. Vidíme, že se nyní obrátilo pozitivně, což naznačuje, že poptávka po bitcoinovém blockspace vzrostla.
On-chain data nám ukazují, že býčí trh je těsně před námi. Proto doporučujeme rozšířit portfolio a několik slibných kryptoměn, které vykazují potenciál k masivním ziskům.
DeeLance (DLANCE)
DeeLance se chce stát součástí náborového odvětví a chce konkurovat gigantům Fiverr a Upwork. DeeLance má však něco, co tyto dvě platformy nemají: sílu blockchainu a vlastní metaverzum plně vybavené pro freelancery.
DeeLance vstupuje do tohoto sektoru přesně ve správný čas. V posledních letech mnoho společností hledá i freelancery kvůli mnoha výhodám, které nabízejí oproti stálým zaměstnancům. Přesto je zde nedostatek platforem, které dokážou správně propojit freelancery a firmy. Společnosti jako Fiverr a Upwork se snaží, ale mají řadu problémů, kterými trpí jak zaměstnavatelé, tak pracovníci na volné noze, jako jsou vysoké transakční náklady, dlouhé čekací doby na výplatu a nedostatek nezávislých pracovníků pro tuto práci.
Hey DeeLancers!
Level up your #Metaverse experience!
Socialize in the Metaverse and own your work like never before with #DeeLance. Enjoy exclusive access to VIP features, buy commercial land, and access unique tools & services
Join Presale now!https://t.co/WJf7X2b0us pic.twitter.com/zSAkOhtmm4
— DeeLance (@deelance_com) April 19, 2023
DeeLance to chce změnit prostřednictvím zcela nového ekosystému. Díky využití technologie blockchain a kryptoměn může platforma nejen nabídnout mnohem nižší transakční náklady, ale freelanceři také nemusí dlouho čekat na své vydělané peníze. Takže se očekává, že se do DeeLance časem zaregistruje stále více freelancerů. V rámci platformy DeeLance bude hrát token DLANCE ústřední roli, protože platby budou prováděny pomocí tokenu. Token lze aktuálně za koupit prostřednictvím předprodeje za cenu 0,025 USD, tak neváhejte.
Ecoterra (ECOTERRA)
Ecoterra je jedním z nejlepších nových altcoinů s obrovským potenciálem. Jde o udržitelný kryptoměnový projekt, jehož cílem je povzbudit lidi, aby více recyklovali prostřednictvím programu Recyle2Earn. Uživatelé aplikace budou za recyklaci odměněni kryptoměnami ECOTERRA.
Ecoterra má za sebou tým s rozsáhlými zkušenostmi ve světě recyklace. Díky tomu dokázala během krátké doby navázat mnoho spoluprací se známými společnostmi, včetně Delhaize a například Dr Pepper.
Which types of sustainable projects do we offer to our business clients?
The answer is: ALL KINDS!Customise your recycling plan, from locations to materials, and even recyclers to fit your sustainable goals!
Join our #Presale today https://t.co/1fYkPOsPYG pic.twitter.com/xMTH3zawXx
— ecoterra (@ecoterraio) April 21, 2023
Aplikace Recycle2Earn je ústředním bodem Ecoterry, kde uživatelé mohou naskenovat čárový kód produktu, který by chtěli recyklovat. Jakmile bude produkt vyhledán v databázi Ecoterra, můžete jej odevzdat na určených místech. Poté už stačí jen vyfotit účtenku a budete automaticky odměněni altcoiny ECOTERRA. Token je vynikající investice, zejména v delším horizontu. Udržitelné projekty, jako jsou tyto, budou z dlouhodobého hlediska stále důležitější, takže očekáváme, že se bude systematicky zvyšovat i cena.
Originální článek Analýza on-chain dat 21. dubna – co nám říkají o stavu na trhu? pochází z webu CryptoSvet.cz.