Federální rezervní systém (Fed), Federální korporace pro pojištění vkladů (FDIC) a Úřad pro kontrolu měn (OCC) společně vydaly varování před riziky kryptoměn pro bankovní organizace. „Agentury mají značné obavy o bezpečnost a spolehlivost obchodních modelů, které se soustředí na činnosti související s kryptoaktivy nebo mají koncentrované expozice v sektoru kryptoaktiv,“ varovali američtí regulátoři.
Američtí regulátoři varují před riziky kryptoměn
Banky by si měly dávat větší pozor na rizika podvodů, právní nejistoty a zavádějících informací ze strany kryptoměnových firem, uvedli američtí regulátoři, jen dva měsíce poté, co krach kryptoměnové burzy FTX ohromil finanční svět.
Vysvětlili, že události v minulém roce ukázaly „významnou volatilitu a vystavení zranitelnosti v sektoru kryptoaktiv“. Regulátoři jmenovali mnoho rizik, včetně podvodů a právní nejistoty, nepřesných nebo zavádějících prohlášení kryptoměnových společností, značné volatility na kryptotrzích, slabého řízení rizik a rizik nákazy. „Je důležité, aby rizika související se sektorem kryptoaktiv, která nelze zmírnit nebo kontrolovat, nepřešla do bankovního systému,“ zdůrazňuje společné prohlášení.
“Banky, které vydávají nebo drží kryptotokeny uložené na veřejných nebo decentralizovaných sítích, jsou velmi pravděpodobně v rozporu s bezpečnými a spolehlivými bankovními postupy,” dodali američtí regulátoři, což by mohlo způsobit ránu pokračujícímu úsilí několika společnostem poskytovat zákazníkům krypto služby.
Agentury mají značné obavy o bezpečnost a spolehlivost obchodních modelů, které se soustředí na činnosti související s kryptoaktivy nebo mají koncentrované expozice v sektoru kryptoaktiv.
Fed, FDIC a OCC poznamenaly, že „budou i nadále pečlivě monitorovat expozice bankovních organizací vůči kryptoaktivům“ a dodali:
Bankovní organizace by měly zajistit vhodné řízení rizik, včetně dohledu nad představenstvem, zásad, postupů, vyhodnocování rizik, kontrol, bran a monitorování, aby bylo možné účinně identifikovat a řídit rizika.
Prohlášení přichází po měsících váhání ze strany regulátorů vydat jednotné pokyny nebo pravidla pro kryptoměny, i když banky vyjádřily touhu po větší jasnosti.
OCC již dříve uvedl, že banky musí získat regulační souhlas předtím, než se zapojí do určitých činností souvisejících s kryptoměnami, jako je držení tokenů jménem klientů. Zatímco Fed nařídil bankám, aby informovaly své orgány dohledu před tím, než budou pokračovat v jakémkoli úsilí týkajícím se kryptoměn.
Toto prohlášení přichází v době, kdy jsou krachy společnosti zabývající se digitálními aktivy na denním pořádku a dopad způsobil nejistotu a ztrátu důvěry investorů. Mnozí z nich proto hledají kryptoměny poskytující nové případy použití a mají potenciál v blízké budoucnosti generovat obrovské zisky. Jedním z takových projektů je FightOut.
FightOut
Za poslední rok jsme zaznamenali nárůst projektů typu move-to-earn, které odměňují uživatele za dokončení cvičení. Většina těchto aplikací je však schopna pouze počítat kroky, což znamená, že nebere v úvahu veškeré fyzické úsilí, které jedinec vynaloží, aby vedl zdravý životní styl.
FightOut si klade za cíl toto zlepšit sledováním všech pohybů a motivovat své uživatele ke spalování kalorií odměnami. Kromě toho FightOut integruje metaverzum, aby nabídl zajímavé funkce. Uživatelé mohou vytvořit avatara ve formě NFT, který představuje jejich silné i slabé stránky. S ním budou moci mohou vstoupit do metaverza FightOut a otestovat svou tělesnost zdatnost s ostatními členy komunity. Aplikace bude schopna naplánovat personalizovaný tréninkový plán. Uživatelé se také mohou přihlásit k živým relacím, kterých se lze zúčastnit online nebo ve fitness centrech, kterých FightOut plánuje vytvořit celou síť na mnoha místech po celém světě.
Navíc klade důraz na sociální faktory. FightOut bude podporovat funkce, jako je sdílení, sledování, aktualizace stavu a dokonce i komunitní cvičební programy. Chybět nebudou ani výzvy a turnaje, kterých se mohou uživatelé zúčastnit. Tímto způsobem FightOut tvoří most mezi světy web2 a web3. FightOut je stále v rané fázi, ale jakmile bude aplikace spuštěna, uživatelé se mohou zaregistrovat pomocí své e-mailové adresy. Aby uživatelé mohli zaplatit předplatné, budou muset získat nativní token platformy, FGHT.
Investoři mohou chtít zvážit nákup FGHT během probíhajícího předprodeje, protože mít příležitost tak učinit za zvýhodněnou cenu. Token FGHT je dodáván s omezenou zásobou 10 miliard coinů. Z toho 90 % bude možné zakoupit během počátečního předprodeje. V době psaní je předprodej FightOut stále v první fázi a investoři si mohou koupit tokeny FGHT za 0,016 USD. Po dokončení každé fáze se cena tokenů FGHT zvýší.
Originální článek Američtí regulátoři kritizují kryptoměny, představují podle nich riziko pochází z webu CryptoSvet.cz.