Zlato je jako Volvo a Bitcoin jako Ducati, říká investor

Rakouský investor Ronald Peter Stoeferle se domnívá, že hodnota Bitcoinu v příštím desetiletí prudce stoupne. Přesto se domnívá, že primární kryptoměna by nikdy nepředčí zlato a označil drahý kov jako nejbezpečnější finanční nástroj. Uvedl přesvědčivý argument, že zlato funguje jako bezpečné Volvo, zatímco BTC je divoká jízda jako s Ducati.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!

Jak vypadá budoucnost BTC?

V nedávném rozhovoru pro Kitco News se Ronald-Peter Stoeferle, Partner a Fund Manager ve společnosti Incrementum AG, podělil o svůj názor na kryptoměnu a její korelaci se zlatem.

Uvedl, že Bitcoin a žlutý kov jsou ve skutečnosti velmi podobné finanční nástroje. Podle jeho názoru to nejsou nepřátelé, protože oba jsou „zajištění proti všem těm velkým měnovým experimentům“. Investoři by si neměli vybírat jeden nebo druhý, ale měli by mít alokaci v obou.

Když mluvíme o budoucí ceně Bitcoinu, Stoeferle předpovídá, že by se mohla vyšplhat na úrovně, které by se nyní mohly zdát nepředstavitelné:

“Myslím, že pokud tu bude Bitcoin zhruba za 5 až 10 let, ceny půjdou na úrovně, které si v tuto chvíli nedokážeme představit.”

Rakušan však nevěří, že by primární digitální aktivum někdy předčilo zlato jako přední finanční nástroj. Přestože ho Bitcoin „rychle dohání“, je z hlediska tržní kapitalizace stále daleko za drahým kovem.

Zlato je jako Volvo, BTC je jako Ducati

Stoeferle vysvětlil rozdíl mezi těmito dvěma aktivy a uvedl zajímavé srovnání. Stabilitu zlata přirovnal k „velkému SUV značky Volvo ve vaší garáži, které vás pohodlně přenese z bodu A do bodu B.”

U Bitcoinu tomu tak ale není. Primární kryptoměna je jako jízda na Ducati Panigale. Cestování s opravdu rychlou motorkou je rozhodně zábavnější, ale zároveň riskantnější:

“A jakmile začne pršet nebo sněžit, bude to opravdu riskantní. Musíte si jen vybrat, zda vydržíte volatilitu Bitcoinu.“

Dospěl k závěru, že lidé digitální aktivum buď milují, nebo ho nenávidí, „mezi tím není nic“.

Vztah mezi virtuálními aktivy a drahým kovem je v poslední době žhavým tématem meyi mnoha významnými osobnostmi.

Dalším investorem, který uvedl své názory na tuto záležitost, je Ken Moelis. Americký miliardář provedl zajímavé srovnání mezi probíhající kryptoměnovou mánií a zlatou horečkou v polovině 19. století. Věří, že lidé v dnešní době jsou z digitálních aktiv stejně nadšení jako ze žlutého kovu v roce 1848.

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!

Originální článek Zlato je jako Volvo a Bitcoin jako Ducati, říká investor pochází z webu CryptoSvet.cz.