Zipmex získal více jak tříměsíční ochranu před věřiteli

To co asi nechce slyšet žádný investor krypta, se poslední měsíce odehrává stále častěji. Bankrot velkých krypto společností dohání jejich uživatele k šílenství, a to hlavně při představě dalších několika měsíců bez možnosti vybrat si své peněžní prostředky. To je i příklad singapurské krypto burzy Zipmex, která nyní dostala několik měsíců na představení svého plánu financování.

Zipmex a ochrana před věřiteli

Krypto burza Zipmex je jednou z několika krypto společností, které v posledních měsících neustály tržní tlaky. Například společnosti Celsius Network a Voyager Digital podaly žádost o ochranu před věřiteli a hedgeový fond Three Arrows Capital se rovnou zhroutil. A právě společnosti Celsius Network půjčil Zipmex 5 milionů dolarů, které mu ovšem již nebyla schopna vrátit. To samé se stalo i s půjčkou 48 milionů dolarů společnosti Babel Finance.

Společnost vyhlásila v červenci pozastavení výběrů a následně podala žádost o ochranu před věřiteli. Zároveň její advokáti, Morgan Lewis Stamford, podali žádost o šesti měsíční ochranu v pěti subjektech burzy, které se vztahují na Singapur, Thajsko, Indonésii a Austrálii. Začátkem srpna společnost uvedla, že zkoumá více možností jak zajistit své financování, z nichž jedna by mohla být smlouva s blíže nespecifikovanými dvěma investory.

Začátkem tohoto týdne udělil singapurský Vrchní soud krypto burze více jak tři měsíce dlouhou ochranu před věřiteli, během kterých má navrhnout plán financování.

Originální článek Zipmex získal více jak tříměsíční ochranu před věřiteli pochází z webu CryptoSvet.cz.