Více než 94 000 bitcoinových adres drží alespoň 1 milion dolarů v BTC

Více než 94 000 bitcoinových adres drží alespoň 1 milion dolarů v BTC

Podle analýzy společnosti Glassnode více než 94 000 bitcoinových adres drží BTC v hodnotě nejméně 1 milion dolarů. Pravděpodobně se jedná o institucionální investory. Strmý nárůst v polovině prosince označuje bod, kdy Bitcoin překročil 20 000 dolarů, což znamená, že všechny adresy obsahující alespoň 50 BTC se v tě době stali milionovými, uvedla firma zabývající se analýzou trhu.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + bonus pro čtenáře

Image
zdroj: Glassnode

To pravděpodobně ukazuje, že jakmile BTC překročil prahovou hodnotu, investoři se znovu probudili a velryby se začaly zapojovat. Tyto informace jsou potvrzeny podobnými údaji z webu BitInfoCharts, který sleduje rozložení bohatství mezi různými úrovněmi adres. Podle nejnovějších údajů existuje 99 515 adres s BTC v hodnotě více než 1 milion USD a 9 024 s více než 10 miliony USD. Prvních 100 nejbohatších držitelů vlastní 2 552 947 BTC, což je 13,7% z celkového počtu. Dnes (18. února) to činí 132 446 890 360 USD.

Více než 94 000 bitcoinových adres drží alespoň 1 milion dolarů v BTC

Zdá se pravděpodobné, že tyto nedávné akvizice uskutečnily institucionální investoři, kteří si mohou dovolit vložit takové enormní částky. Některé významně velké pozice od společností, jako je MicroStrategy, se staly veřejně známými. To způsobilo, že je ostatní následovali a investovali velké částky sami. 16. února společnost MicroStrategy oznámila nabídku konvertibilních dluhopisů ve výši 600 milionů dolarů, s níž hodlá koupit více BTC.

Nicholas Pelecanos, vedoucí obchodování na NEM, řekl agentuře Bloomberg:

“Existuje mnoho důvodů, proč Bitcoin prudce stoupá, ale nejvíce vyniká trend, který zahájila MicroStrategy a popularizovala Tesla: zavedení Bitcoinu do institucionálních rozvah k zajištění proti inflaci”

Navzdory pravděpodobnosti, že tyto nové BTC adresy budou institucionálními investory, podle dat společnosti Gartner 84% vedoucích pracovníků v oblasti financí uvedlo, že neplánují nákup mince jako aktiva. Podle průzkumu, který se skládal ze 77 vedoucích pracovníků v oblasti financí, včetně 50 hlavních finančních ředitelů (CFO), plánuje letos držet BTC pouze 5%.

Podobně 84% respondentů uvedlo, že největším problémem je nechvalně známá volatilita tokenu, dále uvedli potenciální regulační problémy a kybernetická rizika. Ačkoli 60denní realizovaná volatilita BTC je zhruba nejvyšší od května loňského roku, je stále hluboko pod úrovněmi zaznamenanými kolem vrcholu svého posledního boomu v roce 2017.

Díky svým zdrojům jsou hlavní institucionální investoři v nejlepší pozici pro velké nákupy digitálních měn. Navzdory tomu, že volatilita BTC se musí zmírnit, JPMorgan pracuje na vlastním blockchainovém projektu nazvaném JPM Coin.

Nenechte si ujít naše video: Binance Futures návod – jak obchodovat s pákou

Originální článek Více než 94 000 bitcoinových adres drží alespoň 1 milion dolarů v BTC pochází z webu CryptoSvet.cz.