Venezuelský prezident Nicolas Maduro platí lékaře kryptoměnami

Nicolas Maduro se rozhodl vyplatit každému zdravotníkovi jeden kus kryptoměny Petro. Má jít o poděkování lékařům za to, že bojují s novou koronavirovou nákazou. Co ale můžou zdravotníci s nově nabytou kryptoměnou dělat?

Nicolas Maduro: Jeden kus kryptoměny Petro pro každého lékaře Venezuelská vláda se rozhodla využít příležitosti a posilnila adopci své kryptoměny tím, že ji rozdají lékařům v první linii. Netradiční poděkování lékařům nicméně nabádá k otázce, co s takovou kryptoměnou mají lékaři dělat.

Co je Bitcoin a jak funguje? Podívejte se na video!

Vláda a tamní informační weby o novince informovaly na sociální síti Twitter.

Gracias al Presidente @NicolasMaduro inicia la entrega del Bono Especial Médicos y Médicas De la Patria, por un monto de #1Petro a través del @CarnetDLaPatria . #PazSaludYDiálogo pic.twitter.com/VgbrVML9dd

— Carnet de la Patria 😷👍 (@CarnetDLaPatria) April 1, 2020

Speciální bonus v podobě kryptoměny pro doktory má být distribuován skrze platformu „Patria System“ , která byla vytvořena za účelem obcházení tradičních bank. Venezuelská vláda tak skrze ní nabízí různé dotace, fondy a jiné sociálně-ekonomické možnosti podpory pro lid. Tato platforma má také zabudovanou peněženku pro Petro.

Tento bonusový systém je velice oblíbený po celé Jižní Americe. Podobné bonusy pro nejdůležitější a dobře se chované občany nabízí Peru, Brazílie, Argentina a další. Nicméně v rukou diktátorského režimu se může tento projekt zvrtnout.

Kolik stojí jeden Petro? To nejde tak lehce určit. Venezuelská vláda hodnotí jeden Petro na 60 USD. Nicméně na tamních trzích se prodává o dost méně. Za 18 USD.

Nejde tedy o žádnou zázračnou částku, ale ve Venezuele to může pomoci.

Mohlo by vás zajímat: Binance oznamuje odkúpenie spoločnosti Coinmarketcap – CZ prejavil spokojnosť

Originální článek Venezuelský prezident Nicolas Maduro platí lékaře kryptoměnami pochází z webu CryptoSvet.cz .