Velryby a instituce drží Bitcoin navzdory korekci

Velryby a instituce drží Bitcoin navzdory korekci

Zatímco nedávný propad ceny Bitcoinu (BTC) může u novějších investorů v odvětví kryptoměn vyvolat trochu obavy, ti ostřílení i nadále pevně drží své BTC, ignorují korekci, přesunují z burz a akumulují.

Naučte se obchodovat s pákou pro větší zisky, Jak obchodovat s pákou na Binance?

I přes korekci investoři stále raději hodlují

Podle nedávného tweetu kryptoanalytické firmy Santiment nejsou institucionální investoři, alespoň prozatím, příliš znepokojeni poklesem ceny BTC. Ve skutečnosti tito zkušení investoři pohlížejí na propad jako příležitost akumulovat více bitcoinů a přesunout je z burz kryptoměn.

Pro nezasvěcené se v pondělí největší kryptoměna propadla z úrovně 58 000 na 51 500 dolarů. V době psaní tohoto článku se zdá, že se Bitcoin snaží se zotavit při nárazu na silný support.

Čínský novinář zabývající se sektorem kryptoměn Colin Wu analyzoval data zveřejněná platformou CryptoQuant a napsal, že navzdory současné korekci Bitcoinu, která probíhá od 14. března, drobní investoři a finanční instituce stále hodlují své BTC místo toho, aby je prodávaly.

Dodává, že obchodování s BTC se nezastavilo úplně, ale 93 procent z toho probíhá spíše prostřednictvím OTC burz, než centralizovaných; poměr toku fondu napříč burzami byl pouze sedm procent.

Image
zdroj: Twitter

Data od společnosti Santiment dodávají, že její tým byl za posledních šest týdnů svědkem největšího odlivu BTC z kryptoburz.

“Bitcoin za posledních 24 hodin zaznamenal mírný pokles cen. Slibným faktorem, který naše komunita sleduje, je však skutečnost, že nabídka BTC zaznamenala největší denní přesun z burz za 6 týdnů. Nabídka USDT je ​​naopak na 18denním maximu.”

Image
zdroj: Twitter

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + 40% sleva na obchody a cashbackem!

Originální článek Velryby a instituce drží Bitcoin navzdory korekci pochází z webu CryptoSvet.cz.