Velcí těžaři BCH požadují daň 12,5 % od komunity

Bitcoin Cash (BCH ) je jeden z forků, které vznikly odtržením od originálního Bitcoinu. Přední představitelé BCH, tedy CEO společnosti Bitmain Jihan Wu a CEO Bitcoin.com Roger Ver 22. ledna navrhli „plán financování infrastruktury“ , který by znamenal daň z těžby 12,5 % pro účely posílení ekosystému. Plán se stal okamžitě kritizovaný napříč komunitou.

Bitcoin Cash: Roger Ver a jeho kritizovaný plán Peníze mají být použity k tomu, aby se propagoval vývoj BCH jako ekosystému. Vyvstává tedy otázka, zda se má financovat z korporátních zdrojů, jako to dělá například BTC, nebo z těchto daní.

Plán má vstoupit v účinek 2020 května a běžen šest měsíců. Vybrat se má zhruba 6 milionů dolarů. Nutno dodat, že plán vstoupí v platnost v době halvingu. Kdyby vstoupil teď, vybralo by se zhruba 13 milionů USD.

Pro tento plán je zatím zhruba 27 % z celkového hashrate sítě. Mezi největší těžaře patří právě Ver a Jihan Wu.

Největší kontroverzi ale vzbudilo prohlášení o tom, že vzpurní těžaři zůstanou bez zisků. Jejich bloky by se totiž měly vyškrtávat ze sítě a dále neverifikovat. Tento proces je velice podobný 51 % útoku, kdy většina vnucuje své požadavky menšině a maže jejich bloky.

Další velký těžař Zhuoer na sociální síti Reddit napsal, že v případě nedostatku hashrate organizátoři převelí svůj výkon z těžby BTC, kde tvoří zhruba 30 %. To vše za účelem toho, aby se každý nové dani podrobil.

Originální článek Velcí těžaři BCH požadují daň 12,5 % od komunity pochází z webu CryptoSvet.cz .