V případě dopadení bude původce zpráv o partnerství Walmart-Litecoin čelit závažným obviněním

PR článek začátkem tohoto týdne o partnerství mezi Litecoinem a Walmartem, který během několika hodin pomohl tokenu k explozivnímu růstu, by se mohl ukázat vážnější, než se zdá, protože na rozdíl od toho, co se děje v sektoru kryptoměn, je akciový trh přísně regulován.

Podle informací agentury Reuters zahájila společnost Walmart vyšetřování zprávy, která se šířila prostřednictvím distributora PR článků Globe Newswire. Kromě Walmartu se zapojila i společnost Globe NewsWire:

“Budeme spolupracovat s příslušnými orgány, abychom usnadnili úplné vyšetření.”

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Phemex se vstupním bonusem až 2500 USD!

Za falešný PR článek o partnerství Litecoin – Walmart vězení a milionové pokuty

Ve světě krypto Twitteru je velmi běžné sledovat, jak se ceny pohybují na základě fámy bez dalšího vyšetřování. Taková je prostě povaha trhu a obchodníci využívají této nedostatečné regulace k organizování manipulačních schémat, která sahají od falešných reklam po masivní koordinované operace Pump and Dump.

Ale když někdo udělá něco podobného, aby ovlivnil akciový trh, věci se dramaticky změní. A to je důležité, protože Walmart Inc je veřejně obchodovaná společnost a potenciální partnerství by mohlo ovlivnit fundamety společnosti.

Na první pohled byla akce „trollů“ zaměřena na zvýšení ceny LTC, ale je možné prokázat, že v širším smyslu mohly ovlivnit také ceny akcií společnosti Walmart.

Podle zákona o cenných papírech z roku 1933 a zákona o burze cenných papírů z roku 1934 je osoba zapojena do podvodů s cennými papíry, pokud se úmyslně účastní podvodných praktik, jejichž cílem je manipulovat s finančními trhy nebo přimět investory, aby se rozhodovali o finančních investicích na základě klamavých nebo nepravdivých informací.

K podvodům s cennými papíry obecně dochází, když někdo udělá nepravdivé prohlášení o společnosti nebo hodnotě jejích akcií a jiný učiní finanční rozhodnutí na základě nepravdivých informací.

Zkreslování třetí stranou je jedním z druhů podvodů s cennými papíry, ke kterému dochází, když třetí strana poskytne nepravdivé informace o akciovém trhu nebo konkrétní společnosti nebo odvětví. Odsouzení za federální zločiny podvodů s cennými papíry může mít za následek 5letý trest odnětí svobody a pokutu až do výše 5 milionů dolarů.

Tato zpráva měla na akcie Walmartu malý vliv, ale přesto poklesly. Litecoin však zaznamenal prudký nárůst a padl se stejnou intenzitou. Někdo tímto pohybem vydělal spoustu peněz a způsobil investorům značné škody.

WMT 2021 09 15 00 43 57
zdroj: cryptopotato

Vyzkoušejte alternativu Binance, burzu Bybit. Vstupní bonus až 3650 USD!

Originální článek V případě dopadení bude původce zpráv o partnerství Walmart-Litecoin čelit závažným obviněním pochází z webu CryptoSvet.cz.