Umělecké dílo referující o smrti George Floyda se prodalo za kryptoměny

Umělec prodal své dílo „Nemůžu dýchat“ za velký obnos kryptoměn. Referuje o tom, jak byl brutálním policejním zákrokem zabit George Floyd. Díky tomu nyní v USA zuří velké protesty, na které byla povolána i Národní garda. Celé město Minneapolis se proměnilo v bojiště, ve kterém aktivisté požadují potrestání strážníka, který při zákroku udusil zatýkaného afroameričana.

Jak obchodovat futures kontrakty na Binance? Video o všem, co potřebuje vědět.

Dílo „Nemůžu dýchat“ se prodalo v aukci za 7 ETH

Umělec z Nigérie prodal své dílo, ve kterém je zachycen dusící se George Floyd. Prodal ho za 7 ETH, což je v době psaní článku zhruba 1700 USD. K prodeji využil sociální síť založenou na blockchainu SuperRare.

Kryptoměnové umění na vzestupu

Umělci do svých děl vkládají kódy a adresy. Umění založené na kryptografii nabírá na obrátkách. Často se prodává za velký obnos kryptoměn. Zachycuje významné momenty historie. Smrt afroameričana spustila obrovskou vlnu protestů, které rychle mění politiku. Kvůli zákroku strážníka a následné akci Donalda Trumpa má americký prezident stále menší podporu. Od jeho frakce se odpojují i zarytí republikáni.

Síť na prodávání děl SuperRare díky blockchainu kontroluje autenticitu každého díla. Jde tak o výrazný pokrok v adopci.

Spolehlivé způsoby Jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Umělecké dílo referující o smrti George Floyda se prodalo za kryptoměny pochází z webu CryptoSvet.cz .