Tvůrci Bitfinexu spouští decentralizovanou video platformu Dazaar

Tvůrci burzy kryptoměn Bitfinex přišli s novým projektem, který nese jméno Dazaar. Půjde o decentralizované tržiště pro tvorbu všeho druhu. Aplikace tak může být oponentem webům jako je Patreon nebo OnlyFans.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co potřebujete vědět o Bitcoinu v jednom videu

Dazaar: Protokol místo centralizace

Na platformě budou moci tvůrci rychle a bez problémů postavit vlastní tržiště, na kterém se budou nabízet jejich produkty skrze živý přenos přímo pro diváky. Jde o open-source škálovatelný protokol, který je užívaný pro sdílení vysokého objemu dat.

Místo hledání prostředníka, jako je Patreon nebo OnlyFans, můžou tvůrci využít možnosti propagovat na decentralizované platformě. Zřejmě se tak stane útočištěm pro ty, kteří o svůj Patreon a OnlyFans budou pravidelně přicházet.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

Na webové stránce aplikace se píše:

„Uživatel může hostovat, živě vysílat či nabízet služby skrze plně P2P systém. Vše bez prostředníka.“

Dazaar vznikl jako reakce na frustraci výzkumníků, kterým velké společnosti kradly jejich data. Protokol se nedá obelhat a je tak možné, že se podaří krádežím obsahu a práce zabránit.

Na platformě bude podpora pro Bitcoin, Ethereum ERC-20 tokeny, kreditní a debetní karty. Vývojáři připomínají, že ačkoliv jde o decentralizovaný blockchain projekt, nemá nic společného s burzou Bitfinex.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Tvůrci Bitfinexu spouští decentralizovanou video platformu Dazaar pochází z webu CryptoSvet.cz .