TRON navzdory krachu ekosystému Terra spouští svůj algoritmický stablecoin

Negativní vývoj kolem blockchainu Terra minulý týden srazil celý kryptotrh a všechny oči se na něj upíraly. Během několika dní ztratila jedna z nejcennějších kryptoměn, LUNA a s ní související algoritmický stablecoin, UST, několik miliard amerických dolarů. Tvořily základ algoritmického ekosystému Terra, který nyní čelí zkáze.

Tron spouští vlastní algoritmický stablecoin USDD

Zklamaní investoři a krypto hvězdy jako CEO Binance Changpeng Zhao vznášejí vážná obvinění proti jejímu zakladateli Do Kwonovi. Někteří mluví o nejhorším podvodu od Bitconnectu z roku 2017. A co na to Justin Sun? Nenechal se zastrašit a pracuje na spuštění vlastního algoritmického stablecoinu USDD.

Navzdory krachu Luny tento 31letý podnikatel stále věří ve výhody algoritmických stablecoinů, jak vysvětlil nedávno v rozhovoru s BeingCrypto. Před měsícem se rozhodli sami jeden spustit. Podobnosti se systémem Terra jsou zarážející.

Stablecoin Terra nebyl ojedinělý případ

Terra použila kryptoměnu LUNA jako rezervu na podporu svého algoritmického stablecoinu UST. Pokud by klesl pod jeden dolar, mohli by obchodníci využít UST k nákupu kryptoměny LUNA v hodnotě jednoho dolaru a vydělat tak na arbitráži. To fungovalo během vzkvétajícího býčího trhu, ale ne při krachu. Algoritmické stablecoiny mohou za drsných podmínek na trhu vstoupit do spirály smrti.

Terra nebyl ojedinělý případ. SafeCoin, BitUSD, DigitalDollar, NuBits, CK USD a Neutrino od Waves jsou některé algoritmické stablecoiny, které v minulosti ztratily svou vazbu na americký dolar, z nichž některé navždy upadly do zapomění.

Říká se, že tvorba stablecoinů USDD bude kryta kryptoměnou TRX. Chtějí, aby byl projekt omezený pro malé investory s vysokými úrokovými sazbami pro staking USDD – až 30procent. Protokol Anchor blockchainu Terra nabízel před krachem 20 procent.

Velký rozdíl oproti Terra: USDD bude mít údajně mnohem menší tržní kapitalizaci než nativní kryptoměna TRX. V systému Terra byl před krachem poměr mezi UST a Lunou téměř jedna ku jedné, každý těsně pod 18 miliardami dolarů. Budoucnost ukáže, zda je tato forma nadměrného zajištění dostatečná jako záruka stability.

Justin Sun není ve svém tahu sám. Také Cardano má svůj vlastní algoritmický stablecoin, Djed spustil týden před krachem.

Originální článek TRON navzdory krachu ekosystému Terra spouští svůj algoritmický stablecoin pochází z webu CryptoSvet.cz.