Trhy se zotavují, jsou připraveny na další růst?

Zdá se, že se trhy dnes odrážejí a mohou být připraveny na další růst po prvních uklidňujících zprávách o nové variantě Covid 19, Omicron.

Dnešní oživení přichází po poklesu trhu, který se ironicky shoduje se slavným Černým pátkem (black friday), který zasáhl všechny finanční trhy sprškou výprodejů a na hlavních světových burzách byl zaznamenán propad až o 5%.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Akciové trhy se zotavují

Americké trhy zaznamenaly nejhorší výkon od února s celkovým poklesem o více než 2 % na všech třech hlavních akciových trzích. V Evropě Ibex ztratil 5 %, Miláno 4,65 %, Paříž 3,38 % a Dax 2,79 %.

Dow Jones futures k nedělnímu večeru vzrostl o 0,7 %, zatímco futures na S&P 500 vzrostly o 0,9 % a futures na Nasdaq vyskočily o více než 1%, přičemž ropa, výnosy státních dluhopisů a Bitcoin se také po pátečním výprodeji zotavují.

Komodity se také odrážejí od svých propadů, přičemž ropa si oproti cenám z minulého pátku připsala více než 5 %. Zlato a stříbro také získalo 0,5 % a 2,12 %.

Zotavení na trhu kryptoměn

Kryptoměny se také odrazily a zdá se, že se trhy oklepaly po silném poklesu zaznamenaném v posledních dnech. Bitcoin (BTC) se vyšplhal zpět nad 57 000 dolarů poté, co v pátek klesl pod 54 000 dolarů.

Páteční velký výprodej byl způsoben mimo jiné zprávami o nové jihoafrické variantě Covid, která se zdá být nakažlivější než delta, ale uklidňující slova přicházející z jihoafrické země o mírných příznacích, které tato varianta způsobuje uklidnila finanční trhy. .

Není divu, že akcie společností Pfizer a Moderna, výrobců vakcín proti Covidu, zaznamenaly silné zisky o více než 6 % pro Pfizer a dokonce 20 % pro Modernu.

Keith Lerner, stratég americké banky Truist, ve zprávě pro klienty napsal:

„Varianty Covidu a pandemie zůstávají jedním z největších rizik pro trhy a pravděpodobně budou i nadále způsobovat volatilitu.”

Index volatility VIX v pátek vzrostl o 54 % na 28,62 a dosáhl tak nového 10měsíčního maxima. Podle některých odborníků byla zpráva o nové variantě pro některé příležitostí k vybrání zisků po měsíšním oživení finančních trhů.

To je důvod, proč bychom nyní mohli vidět nový růst, jakmile budou potvrzeny uklidňující zprávy o variantě Omicron.

Společnost Goldman Sachs v poznámce v pátek večer uvedla, že:

„Je nepravděpodobné, že by tato mutace byla zákeřnější a stávající vakcíny budou s největší pravděpodobností i nadále účinné při prevenci hospitalizací a úmrtí. Nemyslíme si, že nová varianta je dostatečným důvodem k zásadním změnám portfolia“.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Trhy se zotavují, jsou připraveny na další růst? pochází z webu CryptoSvet.cz.