Tesla potřebuje BTC lightning network pro svou autonomní flotilu Robotaxi

Tím, že Tesla oznámila v dubnu 2019 svůj plán na sdílené jízdy autonomních Robotaxi, se společnost posunula nad rámec pouhého výrobce automobilů. Tímto oznámením Tesla naznačila svou ochotu být průkopníkem ve vytváření nových trhů a obchodních modelů umožňovaných futuristickou technologií, která je koncipována pouze ve sci-fi. Aby autonomní flotila fungovala tak, jak byla navržena, měla by implementovat Lightning Network jako svůj primární platební systém.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co potřebujete vědět o Bitcoinu v jednom videu

Robotaxi už v roce 2021

Sdílené jízdy budou fungovat podobně jako Uber a Lyft. Avšak namísto toho, aby síť nezávislých řidičů vyzvedávala cestující, tak stiskem tlačítka v Tesla app majitelé automobilů budou půjčovat svá auta, aby autonomně vozili cestující a vydělali si extra peníze. Během představení projektu generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk řekl, že majitelé by mohli díky účasti získat až 30 000 dolarů ročně.

Na základě hrubého výpočtu by majitel Tesly vydělával více než 25 000 dolarů ročně, pokud půjčí své auto na 10 hodin každý den a za předpokladu, že Tesla účtuje 1 dolar za míli. Majitel může používat své vozidlo další dvě hodiny.

Automobilka bude jako první na trhu s plně autonomním vozovým parkem. Služba Tesla robotaxi by mohla být spuštěna v roce 2021. Program začne s 2% způsobilých vozidel v prvním roce. V současné době je na silnici více než jeden milion automobilů Tesla.

Pokroky ve vývoj umožňují autonomním vozidlům koexistovat s dalšími vozidly na silnici. A v dalším pokroku může sehrát klíčovou roli technologie blockchain a mikroplatby prostřednictvím Lightning Network.

Výhody Lightning Network pro Teslu

Pokud chce autonomní flotila správně fungovat a zajistit, aby všechna vozidla v síti byla řádně motivována k dodržování těchto pravidel, musí implementovat systém mikroplateb. BTC Lightning Network může být perfektním řešením.

Lightning Network je řešení druhé vrstvy, které umožňuje Bitcoinům škálovat přes milion transakcí za sekundu s platbami směrovanými peer-to-peer v milisekundách.

Implementací Lightning Network by se Tesla mohla napojit na uživatelskou základnu největší a nejrozšířenější kryptoměny. Rovněž by využila bezpečnostní záruky základní vrstvy bitcoinového blockchainu, největšího superpočítače na světě. Je to nejbezpečnější síť, která byla kdy vyvinuta a nikdy nebyla hacknuta. BTC síť zahrnuje stovky tisíc těžařů po celém světě a produkuje 115 terahashů za sekundu pro zajištění blockchainu.

Přestože 5G, přesné kamery a ultrasonické senzory hrají klíčovou roli při zprovoznění autonomní flotily, Tesla by měla zvážit přidání Lightning Network jako svého platebního systému.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Tesla potřebuje BTC lightning network pro svou autonomní flotilu Robotaxi pochází z webu CryptoSvet.cz .