Technická analýza páru ETH/USD na 27. července 2020

*Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým CryptoSvet.cz důrazně doporučuje silné zvážení rizik.

Analýza je od společnosti InstaForex

Ethereum prorazilo úroveň 300 USD

 

Zprávy z krypto světa:

Spotřeba plynu a poplatky za ethereum se každým dnem zvyšují. Ačkoliv poplatky za plyn nejsou historicky nejvyšší (vůbec nejvyšší byly v roce 2018), od poloviny května prudce vzrostly. Poplatek za plyn se používá k účtování nákladů za přenesení do sítě za účelem provedení konkrétní transakce. Se zvýšením tohoto poplatku platili uživatelé vyšší transakční poplatky.

 

Podle Wilsona Withiama, výzkumného pracovníka Messari, „bylo [ethereum] schopné překonat svůj předchozí rekord celkové spotřeby plynu v domácích jednotkách.“ Tato rostoucí cena plynu měla pro ethereum dva významy – na jedné straně znamenala jeho zvýšení, a na druhé straně zvýšila rozpočet na zabezpečení sítě, uvádí výzkumný pracovník. V roce 2018 plyn zaznamenal rekordní maximum – tyto poplatky jsou v současné době pouze o 2 000 ETH nižší a mohly by vytvořit nový rekord.

 

Během posledních dvou měsíců také prudce vzrostly příjmy z těžby a dosáhly historicky nejvyšší úrovně. Podle údajů poskytnutých Glassnode dosáhly příjmy minerů nového vrcholu. Hodinový graf naznačil, že více než třetina příjmů minerů na ETH pocházela spíše z poplatků než z blokových dotací. Hodnota +25 % značí oproti méně než 5 % v dubnu dobrý skok. Přestože se příjem minerů z poplatků zvýšil, mělo to negativní dopad na násobek poměru poplatků za FRM.

 

FRM souvisí se zabezpečením blockchainu. FRM, který se nacházel na nižších hodnotách od 0 do 10, navrhl, že by si ethereum mohlo udržet svůj rozpočet na bezpečnost (příjem minerů) a nemuselo se spoléhat na inflační dotaci. V současné době FRM dosahuje úrovně 21,51. V blízké budoucnosti bude ethereum vyžadovat vysokou inflaci prostřednictvím blokových dotací, aby se zachoval současný rozpočet na bezpečnost.

 

Ethereum uvízlo ve smyčce plné problémů: vysoká cena plynu, která také ovlivňuje transakční poplatky. DeFi a Tether přispěly k růstu etherea – přispěly ke zvýšení počtu uživatelů v síti, protože denní spotřeba plynu rovněž dosáhla historicky nejvyšší úrovně. Vysoký poplatek však odrazuje potenciální uživatele, což není dobrým znamením pro přijetí.

 

Technický výhled trhu:

Pár ETH/USD překonal hranici 300 USD, což byla pro účastníky trhu klíčová střednědobá technická a psychologická úroveň. Nedávný swing vytvořil nové maximum na úrovni 328,70 USD, ale zdá se, že býci zatím nemají důvod se zastavit, protože dynamika je stále silná a pozitivní, navzdory překoupeným tržním podmínkám. Další cíl je viděn na úrovni 355 USD a nejbližší technická podpora je umístěna na úrovních 320,92 USD a 300,00 USD. Do konce měsíce zbývají pouze 4 dny a aktuální měsíční svíčka vypadá býčí.

 

Týdenní Pivot pointsy:

WR3 – 435,28 USD

WR2 – 378,51 USD

WR1 – 351,41 USD

Týdenní Pivot – 292,40 USD

WS1 – 265,43 USD

WS2 – 206,30 USD

WS3 – 178,38 USD

 

Obchodní doporučení:

Volatilita na ethereu je vyšší než obvykle, takže všechny dynamické pohyby nahoru a dolů se mohou rychle změnit. Ve větším časovém rámci je trend na ethereu klesající a pokud nebude porušena úroveň 365 USD, bude se všemi rally zacházeno jako s korekčními pohyby proti trendu. Proto jsou nyní preferovány krátké pozice. Klíčová dlouhodobá technická podpora je vidět na úrovni 174,82 USD.

Originální článek Technická analýza páru ETH/USD na 27. července 2020 pochází z webu CryptoSvet.cz .