T-Mobile čelí žalobě za usnadnění krádeže 8,7 mil. USD v kryptoměnách

Telekomunikační gigant T-Mobile měl podle žaloby z minulého týdne usnadnit krádež 8,7 milionu amerických dolarů v kryptoměnách. A to tím, že bral útoky SIM-swap na lehkou váhu. Žalobu podal Reggie Middleton, CEO společnosti Veritaseum. Cítí se poškozen a má velké úzkosti z toho, jak těžce byl několika útoky zasažen.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na naše YouTube video o BTC

Reggie Middleton podává žalobu na T-Mobile kvůli SIM-swap útokům

SIM-swap útok je druh sociálního inženýrství, kdy se útočník dostane k číslu poškozeného s pomocí operátora. Tomu namluví, že ztratil svoji kartu a že ji nutně potřebuje kvůli své práci nebo rodině. Jakmile útočník získá kontrolu nad číslem, použije ho k vytvoření nového hesla na email, online bankovnictví nebo kryptoměnové peněženky.

Middleton se stal obětí čtyř útoků za sebou. Díky tomu přišel o 8,7 milionu amerických dolarů. To na něm zanechalo velkou ránu a žaluje proto T-Mobile, že nerozkázal svým zaměstnancům brát problém na větší váhu.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

Jeho právník píše:

„Neschopnost T-Mobile chránit informace mého klienta a dobře zaškolovat a kontrolovat své zaměstnance jej stála 8,7 milionu amerických dolarů v kryptoměnách.“

Middleton byl cílem útoku v roce 2017, kdy rychle za sebou prožil ten samý problém čtyřikrát. Jako CEO významné společnosti měl dostatek peněz v kryptoměnách, takže se stal lehkým cílem.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek T-Mobile čelí žalobě za usnadnění krádeže 8,7 mil. USD v kryptoměnách pochází z webu CryptoSvet.cz .