S&P Global spouští speciální DeFi divizi

V několika článcích jsme se již věnovali tomu, že se o kryptoměny pomalu, ale jistě začínají zajímat i investoři ze slavné Wall Street. Tamní banky a instituce nejenže se zajímají o tento finanční trh, ale i do něj aktivně investují a navíc připravují své vlastní produkty, které z kryptoměn vycházejí (kryptoměnové deriváty). Snaha vstoupit do světa kryptoměn institucionálních obchodníků je podpořena i nově vznikající divizí společnosti S&P Global, která je známá svými akciovými indexy.

S&P a kryptoměny

Společnost S&P Global, která je ve světě investování známá provozováním nejlikvidnějšího akciového indexu S&P 500, v rámci své ratingové divize vytvořila oddělení, které se bude zabývat strategickými kroky ohledně Decentralizovaných Financí (DeFi). Tuto pracovní skupinu povede Chack Mounts jako hlavní ředitel pro rozvoj DeFi. Cílem této divize je stanovit tržní rizika a možnosti analýzy kryptoměn, pro tradiční klienty v oblasti decentralizovaných financí.

Vytvoření divize decentralizovaných financí je spíše reakcí na loňské zveřejnění ratingové společnosti Moodys, ohledně snahy najmout externí analytiky kryptoměn, pro vypracování modelů úvěrových ratingů. Cílem této akce mělo být vypořádání se s potenciálním dopadem decentralizovaného financování na stávající ekosystémy“.

Originální článek S&P Global spouští speciální DeFi divizi pochází z webu CryptoSvet.cz.