Rozebrání aplikace TikTok odhalilo velké nebezpečí pro soukromí dětí

TikTok je populární aplikace, která si získala mnoho uživatelů po celém světě. Jde přitom většinou o děti ve věku 12 – 16 let. O to větší zděšení vyvolal fakt, že má aplikace velké problémy se zabezpečením. Forbes dokonce spekuluje o tom, že aplikaci využívá Čína jako špionážní zařízení.

Mohlo by vás zajímat: Vše, co potřebujete vědět o Bitcoinu v jednom videu

TikTok pod palbou: Zacházel s daty ještě hůř než Facebook

TikTok vznikl v roce 2018. Na platformu se nahrávají krátké a jednoduché videa a skeče, které mají ostatní pobavit i dojmout. Vzniká zde také řada kuriózních výzev, které nezřídka dopadnou špatně. Neustálá honba za internetovou slávou.

Na sociální síti Reddit získal hodně pozornosti uživatel Bangorlol, který si dal údajně práci s rozebráním celé aplikace. Legitimitu mu dodávají světové deníky a informační weby.

Vše co potřebujete vědět o: Bitcoin peňaženky a krypto peňaženky

„TikTok je aplikace na sbírání dat, která se tváří jako sociální síť. Existuje API na soukromé informace, kontakty a znaky zařízení. A tu využívají.“

Vytěžit se dá spousta informací. IP, poloha zařízení, rozměr obrazovky či dokonce přesné nastavení software. Aplikace navíc při zákazu komunikace s některými analytickými servery přestává odpovídat, což vyvolává podezření.

Bangorlol se zavázal na svém projektu nadále pracovat.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Rozebrání aplikace TikTok odhalilo velké nebezpečí pro soukromí dětí pochází z webu CryptoSvet.cz .