Revolut dostal zelenou pro nabízení kryptografických služeb

Velmi oblíbená mimobankovní platforma Revolut, která mimo jiné poskytuje investiční, depozitní a směnárenské služby, nyní dostala zelenou od kyperského regulátora k poskytování kryptoměnových služeb. Proč si společnost vybrala právě ostrovní zemi Kypr? To se dozvíte v tomto článku.

Revolut má zelenou

Evropská digitální banka Revolut se minulý týden stala vůbec prvním subjektem, který získal ocenění poskytovatele služeb kryptoaktiv od Kyperské komise pro cenné papíry a buzru (CYSEC). Díky tomuto povolení může Revolut nabízet své kryptografické služby v celém Evropském hospodářském prostoru (EHP). Tyto služby bude společnost nabízet svým 17 milionům klientů v EHP z nového centra kryptoaktiv, které se nachází na Kypru. Volba na Kypr padla hlavně z důvodu jejího sofistikovaného regulačního režimu, který mimo jiné přilákal i další společnosti jako jsou eToro, Crypto.com nebo Bitpanda.

Společnost dále potvrdila, že bude i nadále poskytovat služby klientům ve Velké Británii, kde má své sídlo, i přesto že žádost o registraci u britského úřadu Financial Conduct Authority zůstává stále nevyřešena. Společnost tak nabízí kryptografické služby prostřednictvím režimu dočasné registrace FCA.

Digitální banka Revolut, v hodnotě přes 33 miliard dolarů, má přes 20 milionů klientů po celém světě a v současné době nabízí expozici vůči asi 80 kryptoaktivům. Začátkem měsíce srpna k nim přibylo dalších více než 20 nových kryptoaktiv včetně APE, AVAX nebo SAND.

Originální článek Revolut dostal zelenou pro nabízení kryptografických služeb pochází z webu CryptoSvet.cz.