Regulace kryptoměn v EU jsou již na cestě

Evropská unie připravuje nový systém regulací kryptoměn , který by měl mít přísnější požadavky na projekty globálních stablecoinů jako například libra od FB.

Vedoucí ministr hospodářství Valdis Dombrovskis řekl, že Evropa se musí chopit příležitosti stát se lídrem ve vytváření regulací pro digitální aktiva, a začít by se mělo u kryptoměn.

Nová iniciativa pro regulaci kryptoměn

Valdis Dombrovskis, který byl premiérem Lotyšska řekl:

„Je to dobrá šance pro Evropu, aby posílila své mezinárodní postavení a stala se globálním tvůrcem standartů, společně s vedoucímí Evropskými společnostmi ve světě digitálních financí. “ řekl na konferenci Aktivní pomoc ve světě digitálních financí 2020.

Jako první zkušební případ, by měly přijít na řadu kryptoměny .

Ačkoli na některé kryptoměny, jako jsou bezpečnostní tokeny, se Evropské právo již dost dobře vztahuje, některé kryptoměny zůstávají zcela neregulované.

„Nedostatek právní jistoty je často uváděn jako hlavní překážka pro rozvoj trhu s aktivy v oblasti kryptoměn v EU ,“ uvedl Dombrovskis.

Někteří členové EU již vzaly věci do svých rukou, což ale poškozuje celkovou integraci trhu a ztěžuje to společnostem operovat v rámci celého bloku EU.

Tento nový regulační systém pro kryptoměny by se neměl vztahovat jen na neregulovaná digitální aktiva, ale také sjednotit již zavedené standarty na celém kontinentu.

Dombrovskis neupřesnil jak by měly nové regulace vypadat, ale představeny by měly být již koncem tohoto roku. Tyto regulace by měly podporovat a stimulovat inovaci v tomto odvětví.

Pilotní schéma by regulačním orgánům umožnilo poskytnout prostor pro pozorování nových experimentálních řešení.

Mohlo by Vás zajímat: Nová verze Facebook libra 2.0

Ohrožení pro libru od facebooku

Zatímco projev Dombrovskise obsahoval jen velmi málo specifikací, o budoucí podobě těchto regulací, jasně vyzdvihl zavedení přísných pravidel pro projekty usilující o pozici „globálního stablecoin “ jako již zmíněná libra .

Co přesně Dombrovskis myslí „globálním stablecoinem “ není zcela jasné. Zdá se však, že mezi hlavní charakteristiky těchto stablecoinů patří, že jsou používány místo tradiční fiat měn, jsou schopny vytvářešt velké množství transakcí přesuhující hranice jendotlivých států.

To by mohlo představovat problém pro projekty typu libra . Stablecoiny jako jsou libra, které jsou globální a zasahující masy lidí a institucí by mohly „vyvolat další výzvy “ podle Dombrovskise. Tím myslí kryptoměny, které mohou narušit finanční a měnovou stabilitu.

„Celkově náš přístup bude přímo úměrný výši rizika. To znamená čím méně riskantní projekt, tím slabší regulace a pravidla pro kryptoměny .“ Dodal Dombrovskis

Tip: Podívejte se na dopad regulací na cenu Bitcoinu

Zdroj: Coindesk.com

Originální článek Regulace kryptoměn v EU jsou již na cestě pochází z webu CryptoSvet.cz .