Protestující v USA nosí nápisy s Bitcoinem: Podpořil je CZ a další

Protesty v USA nabírají na obrátkách. Po celých Státech zuří afroamerická menšina kvůli brutálnímu a smrtelnému zatčení George Floyda. Objevují se záběry rabování a vykrádání obchodů. CEO Binance Changpeng Zhao na sociální síti Twitter řekl, že „Bitcoin je mírumilovný protest“. Objevují se i fotky protestujících, kteří nosí transparenty s kryptoměnou Bitcoin.

Jak obchodovat futures kontrakty na Binance ? Video o všem, co potřebuje vědět.

CEO Binance Changpeng Zhao: BTC je mírumilovný protest

V USA zuří protesty, které přilákaly pozornost i kryptoměnové komunity. Zhao zopakoval dlouhotrvající tezi o tom, že Bitcoin je mírumilovný protest.

#Bitcoin is the peaceful protest.

— CZ Binance 🔶🔶🔶 (@cz_binance) June 1, 2020

Protesty pokračují již několikátým dnem. Probíhají i před Bílím domem. Americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi bylo doporučeno, aby se přesunul do bezpečného bunkru pod budovou. Ten je postaven pro případy hrozícího nebezpečí jako je teroristický útok. Strávil tak jednu hodinu.

Reportérka webu ProPublica Jessica Huseman sdílela transparent, na kterém se píše, že „nás zachrání Bitcoin“ . Bitcoin se nečekaně dostává do středu dění. Afroameričan byl totiž zabit kvůli tomu, že padělal 20 amerických dolarů. Někteří protestující se domnívají, že užívání decentralizované digitální formy peněz by mohlo do budoucna těmto zločinům a následným brutálním reakcím předejít.

Christ pic.twitter.com/BmRmlZnMWa

— Jessica Huseman (@JessicaHuseman) June 1, 2020

Narativ Bitcoinu jako digitálního platidla tak opět po rocích zesiluje.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Protestující v USA nosí nápisy s Bitcoinem: Podpořil je CZ a další pochází z webu CryptoSvet.cz .