Proč čekat na potvrzení? Jak důležité je přizpůsobit se kryptotrhu a reagovat během minut?

Článek je od české traderské skupiny Moon Trading.

*Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Tým CryptoSvet.cz důrazně doporučuje silné zvážení rizik.

Jedna z nejdůležitějších věcí, která drží krypto-obchodníky v dlouhodobém zisku je umění přizpůsobit se trhu a operativně reagovat na změny trhu. Krypto je hodně rychlé a sentiment se v emotivních chvílích mění skutečně v řádu minut. Dnešní ukázka je toho krásným příkladem. Pokud máte kvalitního průvodce a aktuální informace vždy na stříbrném podnose, užíváte si s námi zisků i v těchto chvílích.

Pravidelná relace intraday levely BTC + Highcaps

V dnešních levelech jsme poslali našim členům set-upy pro longové obchody na BTC a ETH.

Zde je úryvek z levelů a graf:

Bitcoin předvedl krásný break z trianglu. Pro pokračování trendu nahoru by už neměla být proražena supportní zona 9 794 – 9 900 USDT. Lze sledovat v této zóně longové obchody po potvrzení ze strany Price Action a následně situovat stop pod počátek impulsu (pod 9 560 USDT). RRR v tomto obchodě klidně 1:3 a vyšší.

 

 

Osobně nikomu nedoporučuji dávat limitní příkazy na BTC, kvůli obrovskému riziku. Konzervativnější je vždy si počkat na danou úroveň a časovat vstup na nízkých časových rámcích. Nizké časové rámce a sledování Price Action vám pomůže v lepšímu časování vstupu nebo v rozhodnutí vstup nerealizovat, ale zobchodovat si pohyb na druhou stranu.

Vývoj na topu BTC okolo 10 150 USDT začal po pár hodinách zavánět prudkým dumpem bez vytažení. Tradeři, co aktivně obchodují BTC by to měli poznat a uzpůsobit své pozice právě těmto pohybům.

Navstivit Moon Trading

Použitím kódu „cryptosvet“ získáte 10% slevu

Očekávali jsme tento pohyb? Kolik času mají scalpeři na reakci?

Ano, pohyb byl odhalen dvě a půl hodiny předtím než k němu došlo.

Upozornění přišlo 14:19, tj. dvě a půl hodiny před prudkým dumpem. 14:57 jsme do trading chatů poslali analýzu BTC, připravili členy na dump a konzultovali s nimi. napjatou situaci na topu.

Co nás vedlo k tomuto uvažování?

Zejména fraktální pohyby, které se na BTC neustále opakují. Nabídkový pattern „rallye-base-drop“ se na BTC vyskytuje velice často a progresivní obchodníci jej znají jak své boty. Na kryptoměnových trzích je označován zejména jako „Bart pattern“, neboť jeho struktura má podobu postavy Barta ze seriálu Simpsonovi.

Nejdůležitější je identifikace Price Action a sentimentu. Kdyby cena nekonsolidovala tak dlouho a nedocházelo by právě ke kumulační „base“ neboli základně, stalo by se pravděpodobně něco jiného. Pokud by BTC pokračoval ze supportu okolo 10 100 USDT nahoru a nabíral na objemech, došlo by pravděpodobně k pokračování do longové strany.

Jakožto Price Action tradeři potřebujeme volatilitu pro vstupování do longových nebo shortových pozic. Tudíž pokud by došlo naopak k hlubšímu retracementu třeba do supportních úrovní z ranních levelů, bylo by realizování longu po potvrzení na místě a opět by se zvýšila pravděpodobnost pohybu nahoru.

Dnešní analýza vyšla naprosto precizně a některým členům zaplatila půlroční členství:

Zpětná vazba členů ELITE a PREMIUM

Jak se líbí členám práce Moon Tradingu?

Navstivit Moon Trading

Použitím kódu „cryptosvet“ získáte 10% slevu

Kam s Bitcoinem dál?

V tuto chvíli je nutné vyčkat si na následující průběh chování ceny.

Sice se zvýšila pravděpodobnost shortového pohybu, nicméně doporučuji být opatrný s delšími obchody a spekulacemi na propad k 7 500 USDT. Důvodem proč být opatrný jsou vysoké časové rámce. Není zvykem whales dělat tyto pohyby v úterý na důležitých úrovních, když zbývá dalších 5 dní do uzavření týdenní svíce. Je to ještě relativně dlouhá doba a aktuální weekly pinbar se může proměnit v bullish marubozu svíci lusknutím prstu.

Z pohledu nižších časových rámců tam aktuálně nevidím rozumný set-up pro vstup. Potřebuji více dat pro stanovení obchodovatelného set-upu a následně se rozhodovat.

Aktuální informace o každém našem kroku však posíláme členům každý den. Rádi vás uvidíme na palubě a pomůžeme vám nastartovat ziskový trading na plné obrátky.

Navstivit Moon Trading

Použitím kódu „cryptosvet“ získáte 10% slevu

Originální článek Proč čekat na potvrzení? Jak důležité je přizpůsobit se kryptotrhu a reagovat během minut? pochází z webu CryptoSvet.cz .