Přijde další růst Bitcoinu? BTC vyplňuje CME gap, futures kontrakty v hodnotě 1 miliardy dolarů zlikvidovány

Přijde další růst Bitcoinu? BTC vyplňuje CME gap, futures kontrakty v hodnotě 1 miliardy dolarů zlikvidovány

Na Chicagské obchodní burze (CME) s BTC futures se vytvořil gap, který se uzavřel na 55 504 USD, protože primární kryptoměna 22. února náhle poklesla. Dostala se až ke 48 000 USD odkud se téměř ihned vyhoupla na úroveň 53 000 dolarů v době psaní článku. CME gap se vytvoří, když se cena Bitcoinu pohybuje nahoru nebo dolů poté, co se CME uzavře během víkendu nebo svátků v USA.

Vše, co potřebujete vědět o tom, Jak obchodovat na Binance + bonus pro čtenáře

Bitcoin vyplňuje CME gap

Na rozdíl od většiny burz, CME není vždy otevřená, mezi ní a jinými platformami pro obchodování s BTC se vytváří gap, tedy mezera.

CME gap je mnohými považována za důležitou mezeru k vyplnění, aby růst Bitcoinu v blízké budoucnosti pokračoval. Nejnovější gap se vytvořil, když cena BTC překročila 58 000 dolarů na hlavních krypto burzách, zatímco trh s BTC futures na CME se na dva dny uzavřel. Mezera se objevila na 55 504 dolarech, která se uzavřela, protože cena Bitcoinu prudce poklesla po otevření nové týdenní svíčky.

Bitcoin má tendenci k ostré korekci v krátkém období po otevření nové týdenní svíčky. To přináší množství přepákovaných pozic a také určitou rovnováhu na trhu.

Před otevřením týdenní svíčky se míra financování BTC futures trhu pohybovala mezi 0,1% až 0,15%. To je 10 až 15krát vyšší než výchozí míra financování 0,01%. Ačkoli míra financování BTC zůstala po celou dobu býčího cyklu relativně vysoká, hodnota 0,15% naznačuje, že trh je extrémně přeplněný.

Pokles pravděpodobně podpořila kombinace vysoké míry financování BTC futures, přítomnosti CME gapu a vkladů velryb na hlavní americké burzy.

Na Gemini byly zaznamenány velké depozity

Před poklesem CryptoQuant zjistil, že velké množství BTC bylo převedeno na Gemini, jednu z předních amerických kryptoburz.

Když velryby přesunují BTC na burzy, obvykle to signalizuje záměr prodat. Je tedy pravděpodobné, že některé velryby na svých pozicích vybraly zisky, což způsobilo, že trh v krátkém době prudce poklesl. Velryby prodávající velké množství BTC však mohou způsobit větší korekci než obvykle, protože to vede k likvidacím na trhu s futures.

Mnoho přepákovaných longů může být postupně likvidováno, což zesiluje účinek velrybího výprodeje. Data ukazují, že za posledních 24 hodin byly zlikvidovány futures kontrakty v hodnotě více než 1 miliardy USD.

Po poklesu očekávají obchodníci postupné oživení. Scott Melker, trader a technický analytik napsal:

„Nedávná historie ukazuje, že poklesy netrvaly dlouho…Každý takový pohyb v poslední době byl příležitostí ke koupi.”

Nenechte si ujít naše video: Binance Futures návod – jak obchodovat s pákou se znásobenou pozicí

Originální článek Přijde další růst Bitcoinu? BTC vyplňuje CME gap, futures kontrakty v hodnotě 1 miliardy dolarů zlikvidovány pochází z webu CryptoSvet.cz.