Předpovědi JPMorgan o trzích s kryptoměnami, upgradech Etherea, Defi a NFT

Globální investiční banka a jedna z nejstarších firem na světě poskytující finanční služby JPMorgan zveřejnila zprávu o budoucím výhledu trhů s kryptoměnami, zabývala se také upgrady blockchainu Ethereum, decentralizovanými financemi (defi) a nezaměnitelnými tokeny (NFT). Banka považuje „trhy s kryptoměnami za stále důležitější pro finanční služby,“ napsal její analytik.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

JPMorgan nastiňuje budoucí výhled pro trhy s kryptoměnami

Analytik JPMorgan Kenneth Worthington před pár dny zveřejnil zprávu o výhledu trhů s kryptoměnami na rok 2022, přičemž napsal:

“Krypto aplikace jsou teprve v začátcích. Web 3.0 a větší využití tokenizace NFT bude pro rok 2022 velkým tématem.”

JPMorgan vidí „tokenizaci a frakcionalizaci jako obzvláště slibnou, protože rychlost transakcí v kryptoměnách se stává konkurenceschopnější vůči sítím, které využívají tradiční finance,“ pokračoval analytik a dodal:

“Defi byly v roce 2021 trochu propadák, ale stále mají pro rok 2022 a dále silný potenciál.”

Analytik vysvětlil, že vývoj této technologie bude pokračovat, bude poháněný vývojem řešení pro škálování na vrstvě 1, také zaváděním a vývojem na vrstvě 2. Dodal, že upgrade blockchainu Ethereum na verzi 2.0 urychlí transakce a mohlo by výrazně snížit spotřebu energie.

“Případy použití v rámci sektoru kryptoměn budou nadále růst a objeví se nové projekty a tokeny s různými případy použití.”

Analytik JPMorgan dále poznamenal, že s těmito projekty spojenými s tokeny a Coinbase jako přední burzou pro nákup a prodej tokenů, „vidí Coinbase jako hlavního společnost, která bude profitovat z růstu kryptotrhu.“

Worthington navíc řekl, že pokud byl rok 2021 rokem nezaměnitelných tokenů, pak rok 2022 může být rokem blockchain bridge (pohánějící větší interoperabilitu různých řetězců) nebo rokem finanční tokenizace. Analytik JPMorgan uvedl:

“Jako takové vnímáme trhy s kryptoměnami jako stále důležitější pro finanční služby.”

Jiná zpráva JPMorgan, zveřejněná před několika dny, uvádí, že Ethereum může ztratit svou dominanci v rámci DeFi kvůli problémům se škálováním. Globální investiční banka nicméně zopakovala svou předpověď ceny největší kryptoměny Bitcoinu na 146 tisíc dolarů z listopadu loňského roku. Analytik banky vysvětlil, že cena kryptoměny by mohla dosáhnout této úrovně, pokud její volatilita opadne a institucionální investoři začnou investovat do Bitcoinu více než do zlata.

Generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon je mezitím ohledně kryptoměn stále skeptický. Opakovaně varoval před investováním do kryptoměn, zejména Bitcoinu a uvedl, že nemají žádnou vnitřní hodnotu.

Souhlasíte s predikcemi analytika JPMorgan?

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Předpovědi JPMorgan o trzích s kryptoměnami, upgradech Etherea, Defi a NFT pochází z webu CryptoSvet.cz.