Poptávka po krypto známkách v den spuštění byla tak obrovská, že způsobila technické potíže online obchodu Švýcarské pošty

Nečekaně vysoká poptávka po první švýcarské krypto známce způsobila nepříjemnosti národní poštovní službě. Švýcarská pošta oznámila, že se musí vypořádat s technickými problémy, když v den, kdy byla inovativní nabídka zpřístupněna, dorazilo do jejího online obchodu velmi mnoho objednávek najednou.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Poptávka po první krypto známce je nečekaně vysoká

Švýcarská pošta oznámila iniciativu „crypto stamp“ v září a byla prezentována jako pokus „překlenout propast mezi fyzickým a digitálním světem ve filatelii“. Státní společnost spojila síly s poskytovatelem blockchainových služeb Inacta, aby vytvořili známku, která je první svého druhu.

Když byla krypto známka uvedena na trh ve čtvrtek 25. listopadu ráno, poptávka byla tak vysoká, že to „dočasně vedlo k technickým problémům na postshop.ch,“ řekla Švýcarská banka tiskové agentuře AWP.  Podle mluvčího poštovní službu kontaktovalo mnoho zájemců o získání známky již několik týdnů před spuštěním.

swiss crypto stamp
zdroj: bitcoin.com

Publikace podrobně popisuje, že krypto známka se skládá ze dvou částí – fyzické, kterou lze koupit za 8,90 švýcarských franků (9,50 dolarů) a odpovídajícího digitálního obrázku znázorňujícího jeden ze 13 návrhů. Každé fyzické razítko poskytuje přístup k digitální reprezentaci uložené na blockchainu, kterou lze sbírat a obchodovat.

swiss post ethereum nfts nov 2021 1
zdroj: trustnodes

„Na první pohled švýcarská krypto známka vypadá jako každá obyčejná známka. Je samolepicí, zobrazuje Matterhorn a měsíc na modrém pozadí a má nominální hodnotu 8,90 franků. Majitelé ji mohou použít k frankování poštovních zásilek stejně jako jakékoli jiné známky,“ vysvětlila Švýcarská pošta v prohlášení vydaném 30. září a zároveň poznamenala: „Ale krypto známka je digitální a je to digitální sběratelská položka.“

Švýcarská pošta a Inacta plánují vydat asi 175 000 krypto známek s 65 000 kopiemi nejběžnějšího digitálního designu a pouze 50 nejvzácnějšími. Tři čtvrtiny limitovaných edic byly zakoupeny během prvních tří hodin dne uvedení na trh.

V posledních několika letech se Švýcarsko etablovalo jako hlavní destinace přátelská ke kryptoměnám v srdci Evropy. Stovky společností z blockchainového průmyslu mají sídlo nebo zastoupení ve švýcarském krypto valley se sídlem v kantonu Zug. Dokonce i státní podniky hledají zapojení do sektoru kryptoměn.

V roce 2018 švýcarská pošta oznámila spolupráci s poskytovatelem telekomunikačních služeb Swisscom na projektu blockchainové infrastruktury zaměřeného na splnění bezpečnostních požadavků bank. Začátkem tohoto roku spustila bankovní dceřiná společnost poštovní služby Postfinance mobilní aplikaci, která klientům poskytuje přístup k více než tuctu kryptoměn.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Poptávka po krypto známkách v den spuštění byla tak obrovská, že způsobila technické potíže online obchodu Švýcarské pošty pochází z webu CryptoSvet.cz.