Poprvé za 9 let byla aktivována peněženka s 1000 BTC

Zatímco trh s kryptoměnami se po nedávných pádech v posledních několika týdnech vrací na úrovně z ledna 2021, Bitcoin Magazine hlásí zprávu, že 1000 BTC bylo přesunuto z peněženky, která byla od roku 2013 nečinná.

Probudila se spící peněženka, která obsahovala 1000 BTC

Zpráva sama o sobě nic moc neznamená, ale v rámci aktuální tržní fáze, která je tak negativní, přesto představuje signál, který lze interpretovat několika způsoby.

Nejprve je třeba se zamyslet nad tím, jaká byla hodnota bitcoinu v roce 2013, což bylo kolem 900 dolarů. Mnozí by si proto mohli myslet, že by někdo mohl uvažovat o vyplacení peněz. Alespoň si to myslí jeden uživatel Twitteru, který se k novince vyjádřil jednoznačně:

„Pokud se aktivuje hibernovaná peněženka z doby před více než 5 lety, znamená to, že majitel je připraven k výběru, buďte připraveni, medvědí trh neskončil. Dávejte si pozor, zákazníci Mt. Gox jako oběti manipulace mají obrovské množství BTC a určitě chtějí své peníze zpět.“

Zjevně se ale najdou tací, kteří zastávají přesně opačný názor, jako například uživatel vystupující pod jménem Vechain Warrior, který místo toho tvrdí, že by po tolika letech nečinnosti nedávalo smysl prodávat za téměř 30 milionů dolarů.

Na druhou stranu v posledních dnech Michael Saylor, generální ředitel Microstrategy, prohlásil, že tuto fázi trhu považuje za skvělou příležitost investovat do bitcoinu. Podle Saylora, také na základě výnosů za posledních deset let, bitcoin fungoval mnohem lépe než všechna aktiva představující bezpečná uložiště, se zlatem v čele.

Vrátíme-li se ke zprávám o spící peněžence, existuje mnoho případů, kdy byly peněženky po letech znovu aktivovány. Nejnovějším případem je případ peněženky obsahující 407 bitcoinů (necelých 15 milionů dolarů), která provedla transakci po dobrých osmi letech nečinnosti, jak uvádí Whale Alert, který denně zaznamenává všechny velké pohyby kryptoměn.

A právě díky převodu z takzvané „spící“ peněženky se agentům FBI před několika měsíci podařilo zachytit část peněz ukradených při známém hacku, který v roce 2016 stál burzu Bitfinex 119 000 BTC.

Originální článek Poprvé za 9 let byla aktivována peněženka s 1000 BTC pochází z webu CryptoSvet.cz.