Poměr Risk-Return překonal několikrát akcie Amazon

Fenomén Risk-Return asi není nutné vysvětlovat. Jedná se o graficky znázorněný poměr, který pracuje s tím, jak moc může aktivum vydělat a s tím, jak moc je možné v případě nejhoršího scénáře ztratit. jeden z předních kryptoměnových analytiků se rozhodl zpracovat zprávu, ve které porovnával miláčka akcionářů Amazon a Bitcoin. Porostou akcie dál?

Risk-Return Amazon a BTC se nedá ani srovnávat! V grafu najdeme kromě BTC a Amazonu také zlato a S&P 500. Výpočet byl stanoven k 24. lednu 2020. Z grafu je vidět, že Bitcoin se choval jako investice velice rozdílně. Zároveň ale jeho maximální propad byl menší, než u akcií Amazon. Nejspíše proto, že ta je závislá na politice a vývoji na světovém poli.

Mohlo by vás zajímat: Tether Gold: Tether spouští kryptoměnu krytou zlatem

Zdroj: Cointelegraph Amazon zažil na přelomu tisíciletí velké ztráty. I když k tomu přičteme to, jak rychle se zmátořil a stal jednou z největších společností na světě, jeho poměr je mnohem menší, než u BTC.

Analytik PlanB k tomu přidává „Bitcoin je úplně jiná úroveň!“ Popisuje pozici Amazonu jako „blízkou normálu.“

Ceny akcií Amazonu nejspíše přečkali minutovou bouři, kterou přinesly zprávy o tom, že Saudská Arábie napadla CEO Jeffa Bezose a jeho soukromé e-maily. Malý propad si prožily za posledních 7 dní akcie Amazonu i král kryptoměň Bitcoin. U toho hraje zase roli to, že není jistá pozice Číny v problematice.

Originální článek Poměr Risk-Return překonal několikrát akcie Amazon pochází z webu CryptoSvet.cz .