Policie zatkla tajemného muže stojícího za legendárním hackem

Hacker za přezdívkou Sanix publikoval databázi obsahující přes 700 milionů emailových adres. Kromě toho data obsahovala také přihlašovací údaje do kryptoměnových peněženek a citlivá osobní data. Jde o legendární hack, který ve světě nemá obdoby a dopadem na společnost se mu vyrovná snad jen Snowden. Hacker byl před několika dny zatčen ukrajinskou policií.

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin ? Podívejte se na video!

Sanix: Muž, který publikoval databázi s 700 miliony maily

Databáze plná emailů, hesel kryptoměnových peněženek a dalších osobních údajů, byla publikována na několika serverech a fórech po celém internetu. Se zprávou přišel bezpečnostní expert Troy Hunt. Policie odmítla celou situaci komentovat, nicméně hacker může dostat až 8 let za mřížemi.

Šlo o rozsáhlou akci, do které se zapojil i Europol. Zatknut byl i další hacker známý pod přezdívkou Azatej, který pracoval ve skupině Infinity Black.

Kreditní karty i software peněženek

Únik dat obsahoval kromě emailových adres také přihlašovací údaje k různým poskytovatelům software peněženek. Nechyběly ani PIN kódy ke kreditním kartám a jejich kopie.

Hacker zřejmě neměl v plánu svůj legendární úlovek nijak monetizovat. Prodal ho za pouhých 65 amerických dolarů, což je zhruba 1600 korun.

Dobrá cena za data o objemu celé Evropy, že?

Mohlo by vás zajímat: Nové obrázky naznačujú, že Walmart využíva Vechain Thor na sledovanie výrobkov

Originální článek Policie zatkla tajemného muže stojícího za legendárním hackem pochází z webu CryptoSvet.cz .