Pohled Vladimira Putina na Bitcoiny a kryptoměny se stává virálem – ale někteří cítí deepfake (video v článku)

Klip, který ukazuje ruského prezidenta Vladimira Putina vysvětlujícího jeho postoj k Bitcoinu (BTC ) a kryptoměnám, se stal v krypto komunitě virálem. Ve videu, které bylo nedávno zveřejněno na Twitteru, je Putin tázán, zda Rusko bude mít někdy své vlastní krypto aktivum, které je vládou plně monitorováno a regulováno. Další otázka byla, zda by tato hypotetická digitální měna mohla nahradit papírové peníze.

Chcete vědět, jak funguje Bitcoin? Podívejte se na video!

Putin a jeho pohled na krypto: Deepfake?

V reakci na to Putin říká, že samotná otázka je nesprávná, protože skutečné kryptoměny jsou navrženy tak, aby byly decentralizované a mimo kontrolu jakékoli třetí strany. Jeho odpověď zněla:

Otázka, kterou pokládáte, je formulována nesprávně, protože Rusko, které má svou vlastní kryptoměnu, je nemožné.

A dodal:

Stejně jako je nemožné, aby jakákoli jiná země měla svou vlastní kryptoměnu, protože pokud mluvíme o kryptoměně, je to něco, co přesahuje hranice státu.

Video, publikované v roce 2018, začalo vyvolávat debaty mezi krypto nadšenci poté, co bylo sdíleno spoluzakladatelem Morgan Creek Digital a bitcoinovým býkem Anthony Pomplianem, který věří, že BTC má z dlouhodobého hlediska silnou šanci překonat americký dolar a stát se další globální rezervní měnou.

Na sociální síť Twitter napsal:

Pokud je toto video skutečné, zdůrazňuje to, jak dobře je bitcoin chápán nejmocnějšími lidmi na světě.

Příští rezervní měna nebude ovládána státem.

If this video is real, it highlights just how well understood Bitcoin is by the world’s most powerful people.

The next reserve currency won’t be controlled by a nation state. pic.twitter.com/hsay8EhhZV

— Pomp (@APompliano) April 28, 2020

Technologie Deepfake – což jsou falešná videa nebo zvukové nahrávky, které vypadají a zní stejně jako skutečné – je stále přesvědčivější, analytik a bitcoinový maximalista Tone Vays potvrdil překlad poskytnutý ve videu. Pokud je video skutečné, Vays říká, že je ohromen Putinovým chápáním technologie stojící za Bitcoiny.

Mohu potvrdit, že překlad je správný. Za předpokladu, že video je skutečné, tak Putin chápe kryptoměnu a Bitcoiny lépe než 99% lidí v krypto světě a 100% shitcoinerů.

Mnoho lidí si trvá na tom, že jde o deepfake. A to i přes skutečnost byl zveřejněn na webu jedné z největších ruských televizních stanic NTV.

Deepfake nebo reálný rozhovor? Co si myslíte vy?

Na každý pád se bude mít Bitcoin dobře…s Putinem i bez něj.

Mohlo by vás zajímat: Taliani najviac veria v budúcnosť kryptomien, Briti sú skeptickí

Originální článek Pohled Vladimira Putina na Bitcoiny a kryptoměny se stává virálem – ale někteří cítí deepfake (video v článku) pochází z webu CryptoSvet.cz .