Po letech vyplynulo, že Satoshi nebyl na vytvoření BTC sám

Satoshi Nakamoto na Bitcoinu nepracoval sám. Podle jednoho z prvních vývojářů Laszlo Hanyecza mu pomáhalo několik expertů na kryptografii. Vývojář se po více jak deseti letech rozpovídal o jejich společném dopisování.

Jak obchodovat futures kontrakty na Binance ? Video o všem, co potřebuje vědět.

Satoshi Nakamoto na Bitcoinu nepracoval sám

Několik expertů na kryptografii mělo zakladateli pomoci s tím, aby byl Bitcoin dobře šifrovaný a bezpečný. Hanyecz spolupracoval na vývoji se Satoshim kolem roku 2010 a tehdy pravidelně s géniem vyměňoval emailovou korespondenci.

Hanyecz nechápal, proč byla k šifrování využitá eliptická křivka ecp256k1. V té době bylo mnohem častější využívání standardizovaných křivek amerického Národního ústavu pro normalizaci a technologie.

Mnoho expertů si přes desetiletí láme hlavu, zda-li bylo štěstí to, že Satoshi narazil zrovna na ecp256k1. Kromě toho že je v případě Bitcoinu více efektivní, tak také snižuje šance na únik dat.

Hanyecz se ho proto zeptal a v odpovědi dostal:

„Podívalo se mi na to pár lidí a řekli mi, že je to nejlepší volba.“

To dává další energii spekulacím o tom, že Adam Back je Satoshi Nakamoto . Jeho projekt Hashcash také využívá eliptickou křivku a to navzdory tomu, že Back nikdy nebyl expert na tak pokročilou kryptografii.

Spolehlivé způsoby, jak koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Po letech vyplynulo, že Satoshi nebyl na vytvoření BTC sám pochází z webu CryptoSvet.cz .